Polonia sprzedana

Warszawa

archiwum TVNPolonia Warszawa sprzedana

"Według naszych informacji, dokumenty zostały podpisane, a także przygotowane do złożenia dokumenty do KRS o zmianę nazwy na KP Katowice i zmianę zarządu" - brzmi wpis na stronie klubu z Konwiktorskiej, na jednym z portali społecznościowych. Informacje o sprzedaży potwierdza "Przegląd Sportowy". Rzecznik Polonii Warszawa każe czekać na oficjalny komunikat.

Bój o przyszłość ponad 100-letniego klubu ze stolicy trwa od końca sezonu piłkarskiego. Na poniedziałek zapowiedziano finał rozmów.

W poniedziałek około godziny 20.00 rzecznik klubu Adam Drygalski, poinformował w rozmowie z tvnwarszawa.pl, że żadne decyzje nie zapadły i zalecił telefon we wtorek po południu. Później nie odbierał już telefonu.

"Według naszych informacji, dokumenty zostały podpisane, a także przygotowane do zlożenia dokumenty do KRS o zmianę nazwy na KP Katowice i zmianę zarządu" - taki wpis pojawił się w poniedziałek wieczorem na oficjalnym fanpage klubu na Facebooku.

Jak podaje "Przegląd Sportowy", transakcja została dokonana. Około godziny 22.00 formalności zostały załatwione, a pełnomocnicy złożyli podpisy.

Tym samym 100 procent akcji najstarszego klubu Warszawy trafiło w ręce firmy Ireneusza Króla, WoodinterKom. Według doniesień gazety, sprzedano je za 5 mln zł.

Od razu miał być powołany nowy zarząd, którego prezesem stał się nowy właściciel. Zmieniona miała zostać nazwa klubu na KP Katowice.

Co to oznacza w praktyce?

Klub można reaktywować

Piłkarze i pracownicy klubu mają przenieść się na Śląsk. Za wyjątkiem Tomasza Jodłowca, Pawła Wszołka, Wladymira Dwaliszwiliego i Sebastiana Przyrowskiego - właścicielem ich kart zawodniczych nadal jest Józef Wojciechowski, były właścicel Polonii. KP Katowice ma zająć teraz miejsce Polonii w Ekstraklasie.

Prawo do nazwy, herbu i barw Wojciechowski sobie zostawił. Może je zachować lub sprzedać. Ich właściel będzie mógł reaktywować Polonię Warszawa. Wtedy Czarne Koszule mogą - w najlepszym razie - zagrać w IV lidze - pisze Przegląd Sportowy.

Tymczasem przed godz. 11.00 we wtorek na stronie klubu, na stronie klubu na Facebooku pojawiła się informacja, że drużyna zacznie rozgrywki od B-klasy. "Polonia gra dalej! MKS Polonia zgłasza drużynę do B-klasy i Pucharu Polski. Trenerem będzie Michał Libich. W najbliższych dniach odbędzie się wiele spotkań osób decyzyjnych, może powstanie też inny watiant. Los Polonii będzie zależeć od nas, więc wszyscy się jednoczymy i pomagamy "Czarnym Koszulom" w powrocie na szczyt!" - brzmi jego treść.

Niedawno obchodziła 100-lecie

Polonia Warszawa powstała w 1911 roku. Dwa razy zdobyła mistrzostwo Polski (1946 i 2000 rok) i dwa razy sięgnęła po Puchar Polski (1952 i 2001 rok). W 2006 roku właścicielem klubu został Józef Wojciechowski. Przed czterema laty, gdy Polonia grała w 2. Lidze, odkupił akcje spółki Groclin-Dyskobolia, dzięki czemu Czarne Koszule mogły grać w najwyższej klasie rozgrywek.

ran/mz