Polonia na derby bez trenera

Warszawa

Komisja Ligi ukarała Piotra Stokowca, trenera warszawskiej Polonii, odsunięciem od dwóch kolejnych spotkań T-Mobile Ekstraklasy. Szkoleniowiec "Czarnych Koszul" został usunięty z ławki na ostatnim meczu z Wisłą, gdy domagał się rzutu karnego. Tym samym Stokowiec nie poprowadzi zespołu w nadchodzących derbach stolicy z Legią.

W końcówce meczu z Wisłą (Polonia wygrała w Krakowie 3:1) skrzydłowy gości - Paweł Wszołek - był łapany za nogę przez bramkarza gospodarzy Sergieja Pareikę. Sędzia z niewiadomych przyczyn rzutu karnego nie podyktował.

Piłkarze "Czarnych Koszul" otoczyli arbitra, a na boisko wbiegł też Stokowiec, który wdał się w kłótnię z sędzią. Został odesłany na trybuny.

Wiślak też ukarany

Na dwa spotkania zawieszony został też honduraski napastnik Wisły - Romell Quioto - który nadepnął na leżącego na murawie kapitana Polonii - Łukasza Piątka.

Stokowiec nie będzie mógł poprowadzić "Czarnych Koszul" w spotkaniach z Jagiellonią przy Konwiktorskiej i zaplanowanych na 21 września derbach Warszawy. Te dawno nie zapowiadały się tak ciekawie - Legia prowadzi w tabeli, a wyrastająca na rewelację sezonu odmłodzona Polonia jest czwarta.

CZYTAJ TEŻ NA TVN24.pl

kcz/tvn24.pl