Polonia marzy o pucharach

Warszawa

Mateusz Kostrzewa/legia.comPolonia ma teoretycznie szansę na Ligę Europy

Polonia Warszawa zagra w czwartek z Zagłębiem Lubin. Podopieczni Czesława Michniewicza mają jeszcze szanse na trzecie miejsce w tabeli, które zagwarantuje im Ligę Europy. Walki nie ułatwia jednak sytuacja w klubie – właściciel ogłosił wycofanie się z finansowania drużyny i wyjechał na wakacje.

Polonia Warszawa traci cztery punkty do miejsca, które zapewni jej udział w Lidze Europejskiej. Teoretycznie "Czarne Koszule" mogą odrobić straty, jednak do rozegrania pozostały jeszcze tylko dwa mecze.

Nawet jeśli Polonia je wygra to Ruch Chorzów i inne drużyny, które w tabeli wyprzedzają Polonię, musiałyby swoje mecze przegrać.

Zadanie może być trudne nie tylko fizycznie, ale i psychicznie, bo Polonia jest w kłopotach. Właściciel klub Józef Wojciechowski ogłosił, że po zakończonym sezonie nie będzie już go finansował.. Jak informuje "Przegląd Sportowy", w drużynie panuje ogromny chaos.

Wojciechowski wyjechał za granicę i nikt z drużyny nie ma z nim kontaktu. Piłkarze, po ostatnim ligowym meczu, będą musieli zostać i czekać na właściciela. Wojciechowski w Polsce pojawi się pod koniec przyszłego tygodnia.

Jaki skład na Zagłębie?

Trener "Czarnych Koszul" robi wszystko, by zespół nie myślał o przyszłości klubu. Michniewicz musi wybrać taki skład, który w dwóch najbliższych meczach zapewni zwycięstwo. Jest zadowolony z występu swojego zespołu w Poznaniu, ubolewa jednak nad skutecznością zarówno w meczu z Lechem, jak i Ruchem (obydwa przegrane 0:1) – czytamy w "Przeglądzie Sportowym".

Na kilku piłkarzy Michniewicz nie będzie mógł liczyć. Robert Jeż kilka dni temu przeszedł operację kolana, Dorde Cotra ma nadal przerwę w treningach, a Edgar Cani pauzuje za czerwoną kartkę. W kadrze nie zobaczymy też Daniela Sikorskiego.

Początek meczu Polonia Warszawa – Zagłębie Lubin o godzinie 18:00 na stadionie przy ulicy Konwiktorskiej.

bf/roody