"Polonia gra dalej"

Warszawa

Adam Polak/Legia.comKlub ma nadal istnieć

"Polonia gra dalej! MKS Polonia zgłasza drużynę do B-klasy i Pucharu Polski. Trenerem będzie Michał Libich" - taki wpis pojawił się na stronie klubu na jednym z portali społecznościowych. – Mimo, że termin zgłaszania drużyn minął, jest to możliwe - potwierdzają w rozmowie z tvnwarszawa.pl władze Mazowieckiego Związku Piłki Nożnej.

Po tym, jak Polonia została sprzedana, a klub ma się zmienić w KP Katowice kibice zastanawiają się, czy Czarne Koszule w ogóle będą istnieć. Padł pomysł, żeby tradycję kontynuował Miejski Klub Sportowy Polonia.

Zabezpieczeni piłkarsko

MKS do rozgrywek miałby przystąpić w nadchodzącym sezonie. "Trenerem będzie Michał Libich. W najbliższych dniach odbędzie się wiele spotkań osób decyzyjnych, może powstanie też inny watiant. Los Polonii będzie zależeć od nas, więc wszyscy się jednoczymy i pomagamy "Czarnym Koszulom" w powrocie na szczyt!" - brzmi wpis na portalu społecznościowym Facebook.

- To jest jedna z opcji – mówi w rozmowie z tvnwarszawa.pl Michał Libich. - Zobaczymy, w której klasie rozgrywek drużyna wystartuje. Na pewno nie będzie tak, że w ogóle nie będzie Polonii. Jesteśmy zabezpieczeni od strony piłkarskiej - dodaje.

"Sytuacja wyjątkowa"

Wstępne rozmowy z Mazowieckim Związkiem Piłki Nożnej były już prowadzone. Wprawdzie zapisywać kluby do rozgrywek można było do 15 czerwca, ale władze MZPN podkreślają, że jest to sytuacja wyjątkowa. - To jest zasłużony klub, więc sytuacja jest wyjątkowa. MKS Polonia musi być oficjalnie zgłoszony do rozgrywek B-klasy, ale w ciągu tygodnia, dwóch - mówi w rozmowie z tvnwarszawa.pl Zdzisław Łazarczyk, prezes MZPN.

Jak się dowiedzieliśmy, niewykluczone też, że Polonia będzie grała nieco wyżej - w lidze okręgowej.

Na tych szczeblach rozgrywek sezon rozpoczyna się w drugiej połowie sierpnia. Osobna kwestia to prawa do nazwy i herbu klubu. - Jeżeli Pan Wojciechowski zdecydowałby się przekazać prawa do herbu z liściem laurowym i nazwy KSP Polonia, to klub mógłby funkcjonować pod starym szyldem. Jeżeli nie, to zawsze można użyć herbu historycznego i nazwy KS Polonia - mówi w rozmowie z tvnwarszawa.pl Jakub Krupa, były rzecznik Polonii Warszawa, który wspiera klub.

Nad możliwościami dalszego funkcjonowania klubu debatowali też kibice z organizacji związanych z Polonią. Proponują, by Polonię wsparło miasto. Jak się dowiedzieliśmy, jest pomysł, żeby w reaktywacji klubu pomogła dzielnica Śródmieście.

ran/mz