Przygotuj się na:

WOLA: ZMIANY TRAS AUTOBUSÓW

Wraz z planowanym na kwiecień 2020 roku otwarciem nowych stacji metra na Woli zmienić się muszą trasy wielu linii autobusowych. Zarząd Transportu Miejskiego pokazał plany, które będą podstawą konsultacji społecznych. Początek 10 grudnia.

Polonia drżała, ale puka do Europy

Warszawa

Radek Pietruszka/PAPPolonia pokonała Cracovię

Kończący 26. kolejkę ekstraklasy mecz przyjaźni dla Polonii. W Warszawie "Czarne Koszule" pokonały Cracovię 2:1, ale o zwycięstwo drżały do samego końca. Europejskie puchary Polonia ma na wyciągnięcie ręki.

Po ubiegłotygodniowej porażce w Zabrzu piłkarze Polonii wygrali z Cracovią, ale nie wydaje się, aby przekonali właściciela klubu Józefa Wojciechowskiego, by ten odmroził im pensje.

W końcówce meczu zafundowali sobie niepotrzebne nerwy. Dorde Cotra faulował w polu karnym Koena van der Biezena. Serb za drugą żółtą kartkę musiał opuścić boisko, a Holender wymierzył sprawiedliwość. Zrobiło się 2:1 i od tego momentu to zespół nieśmiało aspirujący do mistrzowskiej korony musiał bronić się przed atakami "czerwonej latarni" ligi. Cracovia biła głową w mur do ostatniego gwizdka, ale trzeba przyznać, że na punkt nie zasłużyła. Więcej z gry miała Polonia. "Obce" gole za trzy punkty

Prowadzenie Polonia objęła już w 3. minucie. Chwilę wcześniej bramkarz "Pasów" sfaulował Gruzina Władimira Dwaliszwilego, a sam poszkodowany zamienił rzut karny na swojego trzeciego gola w barwach stołecznego klubu. Gospodarze mogli podwyższyć wynik jeszcze przed przerwą, ale na drodze stanął im słupek, o który piłka odbiła się po strzale Tomasza Jodłowca. Zadowoleni z prowadzenia poloniści tempa w drugiej połowie już nie forsowali. Pierwszy poważny atak w tej części meczu przeprowadzili w 70. minucie i od razu zdobyli gola. Po podaniu z lewej strony Tomasza Brzyskiego swoje 11. trafienie w sezonie zanotował Albańczyk Edgar Cani. Pachnie pucharami Zespół Czesława Michniewicza o mały włos nie roztrwonił przewagi. Ostatecznie dowiózł jednak zwycięstwo do końca i awansował na czwartą pozycję w ligowej tabeli. Teraz do trzeciego Ruchu ma tylko punkt straty. Ta może stopnieć już w piątek, bo wtedy Polonia podejmie "Niebieskich" przy Konwiktorskiej. Polonia Warszawa - Cracovia 2:1 (1:0)

Bramki: 4' Dwaliszwili (karny), 70' Cani - 87' van der Biezen (karny)

Żółte kartki: Kokoszka, Cotra, Dwaliszwili

Czerwona kartka za drugą żółtą: Cotra

Sędzia: Adam Lyczmański (Bydgoszcz)

Widzów: 2 tys.

SKŁADY:

Polonia Warszawa: Sebastian Przyrowski - Marcin Baszczyński, Tomasz Jodłowiec, Adam Kokoszka, Dorde Cotra - Paweł Wszołek (59. Bruno Coutinho), Łukasz Piątek, Łukasz Trałka, Tomasz Brzyski (70. Pavel Sultes) - Władimir Dwaliszwili (87. Maciej Sadlok), Edgar Cani.

Cracovia: Wojciech Kaczmarek - Mateusz Żytko, Milos Kosanovic, Arkadiusz Radomski, Bojan Puzigaca - Aleksejs Visnakovs (70. Sebastian Szałachowski), Vladimir Boljevic (85. Mateusz Bartczak), Andraz Struna, Sławomir Szeliga (64. Hesdey Suart), Marcin Budziński - Koen van der Biezen.