"Polonia chodzi z pilotem do kina", a "Legia nie używa mydła"

Warszawa

Adam Polak /Legia.comKibice walczą na słowa

Przed dzisiejszymi derbami na forum tvnwarszawa.pl rozgorzała walka pomiędzy kibicami. Na szczęście tylko na przyprawione dużą dozą humoru komentarze.

Wojna pomiędzy warszawskimi klubami jest tak stara jak one same (a to, jak stare są oba kluby, też jest przedmiotem wojny).

Zazwyczaj kibice obu drużyn obrażają się w najprostszy sposób, mianowicie wytykając przeciwnej drużynie złe prowadzenie, bądź nawiązując do różnych części ciała.

Do stolicy dotarła jednak zapoczątkowana w Łodzi moda na bardziej wyszukane obelgi.

Kalesony latem

I tu większą kreatywnością wykazują się kibice Legii. W świetle tego co piszą, Polonia nie prezentuje się najlepiej. - "Polonia liczy strony internetowe" – pisze mjh. - "Polonia chodzi z pilotem do kina" – dodaje tedi fredi.

Klub z Konwiktorskiej podejmuje rzekomo nienajlepsze decyzje finansowe ("Polonia oszczędzała w Amber Gold") i kiepsko dobiera bieliznę ("Polonia nosi kalesony latem").

Jednak kibice obrażanej drużyny nie pozostają dłużni. - "Legia spędza wigilie w McDonalds" – pisze KSP. Drużyna z Łazienkowskiej zdaniem innego kibica nie spożywa napojów wyskokowych w najbardziej kulturalny sposób: "Legia pije piwo z plastikowych kubków" - donosi sss. Ale za to zdaniem lol "Polonia pije karmi".

Spotkanie stołecznych drużyn rozpocznie się o godzinie 20.30. Będą to 62. derby Warszawy. Do tej pory 26 razy wygrywała Legia, 18 razy Polonia, a 17 razy padł remis.

wp/roody