Polonia bez licencji na grę w Ekstraklasie

Warszawa

- Polonia Warszawa nie otrzymała licencji na występy w T-Mobile Ekstraklasie w sezonie 2013/14 - poinformował na środowej konferencji prasowej przewodniczący Komisji PZPN ds. Licencji Klubowych Krzysztof Sachs. Oznacza to, że z ligi po sezonie spadnie, oprócz "Czarnych Koszul", tylko jeden zespół.

Polonii przysługuje jeszcze prawo do odwołania od decyzji PZPN. Najprawdopodobniej klub z niego skorzysta, choć może to dać niewiele.

Powodem zadłużenie

Głównym powodem takiej decyzji jest zadłużenie klubu - tzw. licencyjne wynosi co najmniej 2 miliony złotych. Trzeba je spłacić natychmiast, a to tylko wierzchołek góry lodowej.Prezes Polonii Ireneusz Król poprosił w PZPN o przedłużenie czasu na uregulowanie wierzytelności, ale w związku nikt mu nie wierzy. Jego firma Ideon już jakiś czas temu znalazła się w stanie upadłości, wielokrotnie oszukiwał także piłkarzy.

Sportowo spadnie tylko jeden zespół

Oni również nie wierzą prezesowi i nie mają zamiaru podpisać z nim porozumienia o rozłożeniu spłaty ich należności. Dzięki takiemu dokumentowi "Czarne Koszule" miałyby szanse na otrzymanie licencji, ale zawodnicy nie mają zamiaru dłużej dawać się wodzić za nos.W wypadku podtrzymania decyzji o nieprzyznaniu licencji Polonia zostanie po zakończeniu sezonu automatycznie przesunięta na 16. miejsce w tabeli. Dzięki temu z Ekstraklasy spadnie jeszcze tylko zespół, który zajmie 15. miejsce.

CZYTAJ TEŻ NA SPORT.TVN24.PL

iwan