Przygotuj się na:

ŚWIĘTO NIEPODLEGŁOŚCI

Tegoroczne obchody Święta Niepodległości wiążą się z ogromnymi utrudnieniami. Bieg Niepodległości przetnie miasto na pół, a wzdłuż trasy marszu narodowców już od samego rana ustawione będą betonowe zapory.

Polonez stragan jak kameleon: wczoraj biały, dziś zielony

Warszawa

Polonez wrócił na MadalińskiegoLech Marcinczak. Marcin Chłopaś, tvnwarszawa.pl
wideo 2/1

Sytuacja z polonezem straganem na rogu Madalińskiego i Niepodległości jest dynamiczna. W środę pisaliśmy, że choć samochód stoi nielegalnie i ma na kole blokadę straży miejskiej, to handel z niego trwa w najlepsze. Wieczorem blokadę zdjęto, potem zniknął także biały polonez. Ale szybko znalazł się jego następca.

Od początku kwietnia na jednym z większych skrzyżowań górnego Mokotowa można kupować z białego poloneza trucka. W ofercie warzywa i ozdoby świąteczne. O nielegalnym straganie pisaliśmy na tvnwarszawa.pl. Unieruchomiony samochód był zaparkowany na chodniku tuż przy budynku Szkoły Głównej Handlowej. Jak się dowiedzieliśmy, blokada na koło została założona 2 kwietnia.

W środę późnym popołudniem samochód nadal stał w tym samym miejscu, ale blokady już nie miał. Monika Niżniak ze straży miejskiej potwierdza, że służby zdjęły blokadę.

- Kierowca poloneza został w środę ukarany mandatem i został zobligowany do usunięcia pojazdu. Zadeklarował, że to zrobi - mówi nam rzeczniczka formacji.

Najwyraźniej dotrzymał słowa, bo następnego dnia białego poloneza już na skrzyżowaniu nie było. W tym samym miejscu stał inny polonez truck, tym razem zielony. W ofercie ten sam asortyment, który oferowano z białego auta.

W czwartek po południu na miejsce wybrał się reporter tvnwarszawa.pl Lech Marcinczak. - Faktycznie, stoi tam zielony polonez. Sprzedawane są z niego warzywa i ozdoby wielkanocne - relacjonuje i dodaje, że samochód nie ma na kole blokady.

- W czwartek były kolejne kontrole w tym miejscu. Osoba, która prowadziła handel przy nowo postawionym samochodzie została ukarana dwoma mandatami i zobligowana do usunięcia pojazdu. Miejsce to będzie cyklicznie kontrolowane - zapowiada Monika Niżniak.

mś/b/jb