Przygotuj się na:

ŚWIĘTO NIEPODLEGŁOŚCI

Tegoroczne obchody Święta Niepodległości wiążą się z ogromnymi utrudnieniami. Bieg Niepodległości przetnie miasto na pół, a wzdłuż trasy marszu narodowców już od samego rana ustawione będą betonowe zapory.

Północny z lotu ptaka

Warszawa

fot
fot
fot
fot
fot
fot
fot
fot
fot
fot
fot
fot

Kierowcy będą mieli okazję pojechać Trasą Mostu Północnego dopiero za kilka miesięcy. Tym, którzy nie mogą się doczekać, prezentujemy specjalnie od choinkę, jak najmłodsza przeprawa przez Wisłę wraz z dojazdami wygląda z lotu ptaka.

- Wpis przedświąteczny trochę inny niż wszystkie. Jak Trasa Mostu Północnego wygląda z bliska pokazuję na co dzień. Tym razem można obejrzeć plac budowy z trochę innej perspektywy - czytamy na stronie mostpolnocny.warszawa.pl.

W świetle wschodzącego słońca, gdy Warszawę spowija mgła czy wreszcie w zwykły bezchmurny dzień. Kolekcja zdjęć powstającej przeprawy pozwala zobaczyć most z niecodziennej perspektywy.

Na uchwyconych z lotu ptaka fotografiach możemy zobaczyć pracujących na budowie robotników. Widać też powstającą trasę oraz stojące w korku samochody, które jadą wzdłuż rzeki.

"Do 30 czerwca"

Na most jednak auta szybko nie wjadą. Jak informowaliśmy przed kilkoma dniami na tvnwarszawa.pl, budowa mostu Północnego ma zakończyć się dopiero w czerwcu 2012 roku, pół roku później niż pierwotnie planowano.

- Do wykonania pozostało przede wszystkim zakończenie budowy części tramwajowej w tym ułożenie torów, zamontowanie słupów trakcyjnych, budowa chodnika, ścieżki rowerowej, a także barier, poręczy czy odwodnienia – informuje Małgorzata Gajewska, rzeczniczka prasowa Zarządu Miejskich Inwestycji Drogowych.

Termin oddania inwestycji został zmieniony. W aneksie do umowy pojawił się zapis: „do 30 czerwca". Kierowcy mają jednak korzystać z mostu wcześniej. Kiedy? Konkretnego terminu nie ma, bo zależy on od tego, jak szybko nadzór budowalny wyda pozwolenie na użytkowanie. Jeśli wszystko pójdzie dobrze to na most wjedziemy już w marcu.

ran/par