Najnowsze

Północny będzie zielony

Najnowsze


Nie szary, jak można było wywnioskować z prezentownaych przez urzędników wizualizacji, a trawiasto zielony - Most Północny nabiera klorów. Częściowo pomalowaną konstrukcję można podziwiać na najświeższych zdjęciach przeprawy.

Przyzwyczailiśmy się do myśli, że Północny będzie ciemnoszary, tymczasem niespodzianka - drogowcy malują go na lekko zgaszony zielony kolor, który ma idelanie pasować do przyrody, otaczającej przeprawę.

Musi pasować do otoczenia

- Zielony wybrano ze względu na położenie mostu. Zależało nam, aby wtopił sie w otoczenie, dlatego nie mógł być pomalowany w pstrokate kolory - wyjaśnia Agata Choińska, rzeczniczka Zarządu Miejskich Inwestycji Drogowych. - Również ze względów środowiskowych (przecina obszar chroniony Natura 2000) konstrukcja mostu nie jest np. podwieszana - przypomina rzeczniczka.

Trawiasa zieleń Północnego podoba się Stowarzyszeniu Integracji Stołecznej Komunikacji. - W zasadzie na dłuższą metę sam się nasuwał kolor zielony. Ostre barwy powinny być zarewerowane dla tych mostów, które są położone w centrum miasta - uważa Jan Jakiel prezes SISKOM-u.

A Wam jak się podoba kolor Północnego? Czekamy na Wasze opinie na forum tvnwarszawa.pl.

Most w komplecie

W poniedziałek do Warszawy przypłynęło trzecie, ostatnie przęsło Mostu Północnego. Nie obyło sie bez kłopotów, potężny element konstrukcji miał przymusowy, kilkunastodniowy postój pod Płockiem z powodu bardzo niskiego stanu wody na Wiśle. Montaż przęsła rozpocznie się za kilka dni.

Most Północny połączy Białołękę z Bielanami i będzie miał 800 metrów długości. Będzie się składał z trzech niezależnych przepraw: dwóch samochodowych oraz jednej pieszo-rowerowej z torami tramwajowymi. Samochody mają przejechać nim w grudniu 2011 roku.

ec/par

Źródło zdjęcia głównego:  | tvnmeteo.pl

Pozostałe wiadomości