Połknęła przerobiony bilet parkingowy

Warszawa

Przerobione bilety | ksp
Samochód został zablokowany | ksp
Przerobione bilety | ksp
Samochód został zablokowany | ksp
Przerobione bilety | ksp
Samochód został zablokowany | ksp

35-latka zostawiła samochód w strefie płatnego parkowania, wkładając za szybę przerobiony bilet. Oszustwo wyszło na jaw podczas kontroli, ale kobieta nie chciała dać za wygraną. Na widok policjantów włożyła bilet do ust i go połknęła.

Do niecodziennej sytuacji doszło na jednym z płatnych parkingów przy ulicy Ludnej na Powiślu. Kontroler Zarządu Dróg Miejskich sprawdzał czy wszyscy kierowcy, którzy pozostawili tam samochody uiścili opłatę.

Podejrzany bilet

"Jego podejrzenia wzbudził opel astra, za szybą pojazdu umieszczony był bilet parkingowy, jednak jego symbol nie odpowiadał symbolom biletów, które w tej strefie drukuje stojący tam parkomat. Poza tym na bilecie widoczne były wyraźne ślady przerobienia daty" – informuje stołeczna policja.

Kontroler wezwał na miejsce pracowników ZDM, którzy założyli blokadą na koło opla astry. Powiadomił też policję.

Zrobił zdjęcie biletu

W międzyczasie do samochodu wróciła jego właścicielka. Na widok policjantów połknęła bilet. Miała stwierdzić, że zrobiła to w obawie przed konsekwencjami. Nie wiedziała jednak, że wcześniej kontroler zrobił zdjęcie przerobionego biletu.

Policjanci sprawdzili samochód. Znaleźli w nim trzy kolejne przerobione bilety. Kobieta została zatrzymana. Grozi jej do pięciu lat więzienia.

ran/b