Przygotuj się na:

ZIMA NA DROGACH

To właśnie teraz, gdy temperatura rano spada poniżej 7 stopni Celsjusza, a kolejki do warsztatów są krótkie, powinniśmy umówić się na sezonową zmianę opon.

Policzyli się z cukrzycą

Warszawa

fot. TVN24

3000 osób wzięlo udział w szóstym biegu "Policz się z cukrzycą". - Atmosfera była znakomita - relacjonuje Małgorzata Telmińska, reporterka TVN24. Bieg rozpoczął się i zakończył na pl. Defilad.

- To nie jest bieg, w którym liczy się kto dobiegnie pierwszy, drugi albo trzeci. Gdy bieg ruszył pojawiła sie ekipa spowalniająca, by nie stwarzac atmosfery rywalizacji. Tu chodzi o promocję zdrowia - powiedziała na antenie TVN24 Małgorzata Telmińska.

Biegacze wyruszyli punktualnie o godzinie 13:45. Start ustawiono na placu Defilad, a sama trasa prowadziła ulicami: Złota, Przeskok, pl. Powstańców Warszawy, Mazowiecka, Królewska, Krakowskie Przedmieście, Miodowa, Senatorska, Wierzbowa, pl. Piłsudskiego, Królewska, Mazowiecka, pl. Powstańców Warszawy, Przeskok, Złota i meta na placu Defilad.

Jak czytamy na stronie Wielkiej Orkiestry Świątecznej Pomocy, pakiety startowe dla 2000 osób rozeszły się bardzo szybko. Dlatego podjęto decyzję o wyrobieniu dodatkowego tysiąca pakietów dla kolejnych zawodników.

Uwaga na utrudnienia

Na czas biegu wyłączane w ruchu były poszczególne ulice. Zmiany dotknęły również pasażerów komunikacji miejskiej, na zmienione trasy wyjechały: 102, 105, 111, 116, 174, 175, 178, 180, 195, 222, 503.

SPRAWDŹ SZCZEGÓŁY.

Grają z pompą

Koncerty, warsztaty taneczne i nocne zwiedzanie Łazienek czekają na uczestników 20. finału Wielkiej Orkiestry Światecznej Pomocy. Na cele charytatywne zlicytowane zostaną między innymi stary tramwaj i... pobyt w areszcie.

Warszawski rozkład jazdy WOŚP - czytaj więcej

Główna impreza XX finału WOŚP to kilkugodzinny koncert na placu Defilad. Rozpocznie się w niedzielę już o 14.00 i potrwa do 22. Na scenie pojawią się m.in. Raggafaya, Dżem, Łydka Grubasa, Poparzeni Kawą Trzy, Arka Noego, Bethel i Elektryczne Gitary. Punktualnie o godz. 20.00 zostanie wypuszczone tradycyjne Światełko do Nieba. Niebo rozświetlą fajerwerki.

W tym roku zebrane pieniądze zostaną przeznaczone na zakup najnowocześniejszych urządzeń dla ratowania życia wcześniaków oraz pomp insulinowych dla kobiet ciężarnych z cukrzycą.

fot. PAP/Radek Pietruszka
fot. PAP/Radek Pietruszka
fot. PAP/Radek Pietruszka
fot. PAP/Radek Pietruszka
fot. PAP/Radek Pietruszka
fot. PAP/Radek Pietruszka
fot. PAP/Radek Pietruszka
fot. PAP/Radek Pietruszka
fot. PAP/Radek Pietruszka
fot. PAP/Radek Pietruszka
fot. targeo.pl/grafika tvn24.pl
fot. targeo.pl/grafika tvn24.pl

bf/par