Przygotuj się na:

WOLA: ZMIANY TRAS AUTOBUSÓW

Wraz z planowanym na kwiecień 2020 roku otwarciem nowych stacji metra na Woli zmienić się muszą trasy wielu linii autobusowych. Zarząd Transportu Miejskiego pokazał plany, które będą podstawą konsultacji społecznych. Początek 10 grudnia.

Policyjny radiowóz pokryty białymi różami

Warszawa

Artur Węgrzynowicz/ tvnwarszawa.plBiałe róże na policyjnym pickupie

Uczestnicy manifestacji przeciwko ograniczeniu wolności zgromadzeń wetknęli białe różę w kraty samochodu policji - zauważył reporter tvnwarszawa.pl.

Osoby biorące udział w manifestacji, która w poniedziałek rozpoczęła się pod Kolumną Zygmunta i przeszła ulicą Senatorską w kierunku placu Piłsudskiego, ozdobili policyjny radiowóz stojący na trasie ich przejścia.

Jak relacjonowaliśmy na tvnwarszawa.pl kilka tysięcy osób zgromadziło się na placu Zamkowym. Protestowali między inny przeciwko ograniczeniu prawa do wolności zgromadzeń. W pewnym momencie na znak protestu opuścili dotychczasowe miejsce i ruszyli w kierunku ulicy Senatorskiej.

- Na Senatorskiej stał pickup policyjny z kratami na szybach. Protestujący, którzy przechodzili obok radiowozu obłożyli ten samochód białymi różami - relacjonował Artur Węgrzynowicz z tvnwarszawa.pl.

Policjanci wsiedli do samochodu, zaparkowali obok i wyjęli róże z krat. - Potraktowali to bardziej na wesoło - podsumował nasz reporter.

md/pm