Policyjny helikopter szukał starszego mężczyzny

Najnowsze

Lech Marcinczak / tvnwarszawa.plPolicyjny helikopter w akcji

Nad Wisłą, w rejonie Powiśla krążył po południu policyjny helikopter. Jak mówią funkcjonariusze, poszukiwał starszego mężczyzny.

- Helikopter lata w okolicach mostu Śląsko-Dąbrowskiego i Centrum Nauki Kopernik – relacjonował Lech Marcinczak, reporter tvnwarszawa.pl.

Helikopter i policja rzeczna

- Poszukujemy zaginionego starszego mężczyzny. Mamy informacje, że jest chory, więc chcemy mu jak najszybciej pomóc – dodał Mariusz Mrozek, rzecznik stołecznej policji.

Oprócz helikoptera w akcji brała udział policja rzeczna.

W międzyczasie funkcjonariusze dostali też informację o innym mężczyźnie, który wszedł do Wisły. - Na miejsce został wysłany patrol. Mężczyzna wyszedł, wezwaliśmy karetkę, żeby się nim zaopiekowała - mówi Iwona Jurkiewicz z biura prasowego stołecznej policji. - To nie była jednak osoba przez nas poszukiwana - dodaje.

Gdy zrobiło się ciemno helikopter zakończył akcję. - Poszukiwania trwają. Nie zaprzestajemy działań - powiedziała przed godz. 17 Marta Sulowska z komendy rejonowej dla Białołęki.

Zgłoszenie o zaginięciu mężczyzny dotarło do policji na Białołęce w poniedziałek. - Dostaliśmy informację, że 53-letni mężczyzna wyszedł z domu dzień wcześniej i nie wrócił do niego - mówi Sulowska. - Mężczyzna wymaga stałej opieki lekarskiej - dodaje.

ran/roody

Źródło zdjęcia głównego: Lech Marcinczak / tvnwarszawa.pl