Policjantka "straszyła" staruszkę na pasach. Jest wyrok

Warszawa

~rad20 /Kontakt 24Niecodzienne zachowanie policjantów

Jest wyrok dla policjantki ze stołecznej drogówki, która prawie przejechała starszą kobietę na pasach. Na pół roku straciła prawo jazdy i musi zapłacić 1500 złotych mandatu.

Do zdarzenia doszło w grudniu ubiegłego roku. Filmik z zapisem całej sytuacji dostaliśmy na Kontakt24 od internauty o nicku rad20. Widać na nim, jak w centrum Warszawy policyjny radiowóz rusza sprzed świateł, zmienia pas na przejściu dla pieszych i niemal wjeżdża w starszą kobietę, która nie zdążyła przejść przez pasy. Wyraźnie przestraszona kobieta zaczyna biec.

"Skrzyżowanie Al. Jerozolimskich i ul. Żelaznej. Polowanie na staruszkę na pasach - ile to powinno kosztować wg taryfikatora pln i punktów? Na pewno lepiej to widać na miejskim monitoringu" - napisał rad20. Jak dodał, swoje nagranie przekazał stołecznym policjantom.

Straciła prawo jazdy

Policjantka, która prowadziła radiowóz tłumaczyła, że nie chciała straszyć kobiety, a uchronić ją przed innymi samochodami, które właśnie ruszały ze skrzyżowania. Jeszcze przed wyrokiem sądu policjantka straciła prawo jazdy i została przeniesiona do patrolu pieszego.

Jak donosi Radio Zet, zdaniem sądu fakt, iż piesza była na pasach, gdy zapaliło się czerwone światło w żadnym wypadku nie usprawiedliwia wjechania na pasy przez policjantkę. Jak zauważył sędzia orzekający w tej sprawie, doszło tu niemal do potrącenia.

W ustnym uzasadnieniu sąd podkreślił, że nic nie zwalnia kierowcy z obowiązku ustąpienia pieszemu. Ponadto, takie zachowanie funkcjonariusza działa negatywnie również na innych uczestników ruchu drogowego.

Czytaj także na tvn24.pl

eos/tr