Policjant potrącił dziewczynkę na przejściu dla pieszych

Warszawa

targeo.plPolicjant potrącił na przejściu dziewczynkę

Jadący do pracy policjant potrącił ośmioletnią dziewczynkę na przejściu dla pieszych w Pruszkowie. Dziecko trafiło do szpitala. Funkcjonariusz był trzeźwy. Informację o zdarzeniu otrzymaliśmy ma Kontakt24.

- Informację o zdarzeniu otrzymaliśmy o godzinie 7.30. Na przejściu dla pieszych przy zbiegu ulicy Ołówkowej i Powstańców, kierujący mazdą potrącił ośmioletnią dziewczynkę - poinformowała nas podkom. Dorota Nowak z Komendy Powiatowej Policji w Pruszkowie.

Sprawcą jest policjant z pruszkowskiej policji. - Funkcjonariusz nie wykonywał w tm czasie czynności służbowych. Jechał prywatnym samochodem, był zwykłym, uczestnikiem ruchu. Był trzeźwy - wyjaśniła Nowak.

Dziewczynka trafiła do szpitala

Dziecko z urazem nogi i ogólnymi obrażeniami trafiło do szpitala w Warszawie. Jak dodała Edyta Adamus z biura prasowego Komendy Stołecznej Policji, dziewczynka szła z dziadkiem. Mężczyzna nie odniósł obrażeń.

Trwa wyjaśnianie okoliczności zdarzenia. Sprawą zajmuje się Prokuratura Rejonowa w Pruszkowie. - Niewykluczone, że materiały zostaną przekazane do innej prokuratury - powiedziała Nowak. Jak dodała, o karze zadecyduje sąd.

WIĘCEJ NA KONTAKCIE 24

db//tka/lata