Przygotuj się na:

ZWĘŻONY MOST ŚWIĘTOKRZYSKI

Do końca października kierowców czekają utrudnienia na moście Świętokrzyskim. Drogowcy rozpoczęli wymianę wyeksploatowanej dylatacji na wschodniej części przeprawy. Prace będą podzielone na etapy, a każdy z nich będzie wiązał się ze zwężeniem jezdni.

Najnowsze

Policjant: po co ten pośpiech? Kierowca: żeby zrobić zakupy

Najnowsze

| f1.pl, f1-live.pl, tvn24.plPolicja na Powstańców Śląskich / TVN Warszawa

Główna arteria Bemowa to dla pieszych jedna z bardziej niebezpiecznych ulic w Warszawie. Pod niezbyt wyszukanym kryptonimem "Powstańców Śląskich" odbyła się tam akcja stołecznej drogówki.

Głównym celem mundurowych byli ci, którzy łamią przepisy, narażając przy tym pieszych na ryzyko potrącenia. Szybko okazało się, że policyjne statystyki nie kłamią - na ulicy Powstańców Śląskich rzeczywiście często zapomina się o przepisach ruchu drogowego.

Niebezpieczna arteria

Tylko w ciągu kilku ostatnich miesięcy na ul. Powstańców Śląskich doszło do 20 wypadków. Rannych było 21 osób. Jedna zginęła.

Drogówka postanowiła dać kierowcom sygnał do zmiany niebezpiecznych nawyków, które dają tu o sobie znać. Kilkanaście godzin kontroli, sprawdzanie trzeźwości, wyłapywanie nawet tych, którzy nieznacznie przekraczali prędkość. Do tego mandaty za wyprzedzanie na pasach i wielka prośba o ograniczenie pośpiechu.

Groźne różnice zdań

- Żebym mogła zrobić świąteczne zakupy - tłumaczyła policjantom jedna z ukaranych. - A teraz może zabraknąć pieniążków - podsumował jeden z mundurowych.

Nie zabrakło też prawdziwych ryzykantów. Jeden z nich pędził ulicą rozdzielającą osiedla mieszkaniowe ponad 100 km/h. Powód? Kłótnia w samochodzie. - Mieliśmy różnicę zdań na temat świąt. Dla mojego męża to straszny stres - tłumaczyła jego pasażerka.

Niektórzy kierowcy reagowali złością. Byli jednak i tacy, którzy wyrażali skruchę. - Prawo jest prawo i tak trzeba - przyznał jeden z ukaranych.

Leszek Dawidowicz roody/ec