Policjant pił alkohol podczas wizyty Obamy. Ukarany naganą

Warszawa

TVN24Ukarany policjant pracuje w komendzie stołecznej

Straci finansowo, przez jakiś czas nie awansuje. To konsekwencje nagany, jaką ukarano jednego z trzech policjantów z Komendy Stołecznej, którzy zostali przyłapani na piciu alkoholu w jednostce podczas wizyty prezydenta USA Baracka Obamy w Warszawie. Drugi z funkcjonariuszy został uniewinniony, trzeci przeszedł na emeryturę.

Postępowanie dyscyplinarne w tej sprawie prowadziła mazowiecka Komenda Wojewódzka. Jak powiedziała jej rzeczniczka Alicja Śledziona, naganą za picie alkoholu na terenie komendy w czasie wizyty Obamy został ukarany zastępca naczelnika wydziału do walki z terrorem kryminalnym i zabójstw.

Nagana - jak wyjaśniła rzeczniczka - wiąże się z konsekwencjami finansowymi, m.in. obniżeniem nagrody rocznej i dodatku służbowego, a także z zablokowaniem możliwości awansu na pół roku.

Nie było podstaw do ukarania

Wcześniej uniewinnieniem zakończyło się natomiast postępowanie dyscyplinarne wobec naczelnika wydziału kryminalnego.

- Prowadzone postępowanie nie dało podstaw do stwierdzenia ponad wszelką wątpliwość, że funkcjonariusz spożywał alkohol - wyjaśniła Śledziona.

Dodała, że policjant nie poddał się badaniu alkomatem, a nie było podstaw prawnych, by pobrać mu krew do badania. Tuż po zakończeniu postępowania naczelnik przeszedł na emeryturę.

Z powodu przejścia na emeryturę trzeciego z funkcjonariuszy przyłapanych na spożywaniu alkoholu - naczelnika wydziału ds. walki z terrorem kryminalnym i zabójstw - prowadzone wobec niego postępowanie dyscyplinarne zostało zakończone z urzędu.

Pili w pracy

Trzej funkcjonariusze Komendy Stołecznej zostali przyłapani na piciu alkoholu w pracy w czasie zabezpieczania wizyty prezydenta Baracka Obamy w Warszawie z okazji 25. rocznicy wyborów parlamentarnych z 4 czerwca 1989.

CZYTAJ TEŻ NA TVN24.PL

O sytuacji informował Mariusz Mrozek, rzecznik stołecznej policji:

Rzecznik stołecznej komendy o nietrzeźwych funkcjonariuszach
TVN 24

PAP/MAC//rzw