Przygotuj się na:

ZMIANY W KODEKSIE DROGOWYM

Szóstego grudnia weszły w życie nowe przepisy o tworzeniu drogowych korytarzy życia oraz jazdy na suwak.

Policjant kupował tort urodzinowy, zauważył dwie złodziejki

Warszawa

archiwum TVN24Policja zatrzymali napastnika

Policjant z Wilanowa pojechał do centrum handlowego, by kupić tort na swoje przyjęcie urodzinowe. Kiedy wszedł do sklepu, zauważył kobietę znaną mu z policyjnej kartoteki 26-letnia Karolina T. była w towarzystwie starszej koleżanki. Policjant wiedział, że 26-latka kradnie w sklepach, a pieniądze przeznacza na narkotyki. Postanowił obserwować ją i jej towarzyszkę.

Kobiety kilkakrotnie weszły do sklepów na terenie centrum i wyniosły torby pełne ubrań. Policjant o sytuacji poinformował komendę z Wilanowa. Policjanci, po przybyciu na miejsce, zaczęli obserwować samochód, którym podróżowały obie podejrzane.

"Zakupy" za 1900 zł

Gdy policjant zauważył, że Karolina T. opuszcza kolejny ze sklepów z torbą pełną zakupów. W tym samym czasie jego koledzy zatrzymali jej towarzyszkę, która próbowała odjechać z parkingu. Jak się później okazało w torbie z "zakupami", były ubrania o wartości 1100 zł. W aucie były kolejne o wartości 800 zł.

Obie kobiety trafiły do policyjnej izby zatrzymań. Usłyszały zarzuty kradzieży. Za taki czyn grozi do 5 lat pozbawienia wolności.

Ubrania zwrócono do sklepu, którego sprzedawcy nie zorientowali się nawet, że padli ofiarą przestępstwa.

ep