Policjant kopał demonstranta. Jest śledztwo prokuratury

Najnowsze

fot. YouTube

Warszawska prokuratura wszczęła śledztwo w sprawie skopania demonstranta przez policjanta podczas zajść w Święto Niepodległości. Jednocześnie apeluje do pokrzywdzonego, aby się zgłosił do prokuratury. Zajście zarejestrowano na amatorskim nagraniu, które trafiło do internetu.

- Prokuratura Rejonowa Warszawa-Śródmieście wszczęła śledztwo w sprawie przekroczenia uprawnień przez funkcjonariusza i spowodowania przez niego obrażeń ciała demonstranta - powiedziała rzeczniczka Prokuratury Okręgowej w Warszawie, Monika Lewandowska.

Dodała, że wciąż nie ustalono tożsamości pokrzywdzonego.

Chodzi m.in. o kwalifikację prawną czynu policjanta. Jeśli mężczyzna odniósłby obrażenia naruszające czynności organizmu na czas powyżej 7 dni, policjantowi mogłoby grozić do 5 lat więzienia.

Filmik w internecie

Film z tego zdarzenia w internecie umieścił portal "Nowy Ekran". Widać na nim, jak funkcjonariusz w cywilu kilka razy kopie po głowie kulącego się demonstranta. Do prokuratury trafiło zawiadomienie o przestępstwie. Osobą zawiadamiającą nie jest jednak pokrzywdzony, ale inna osoba.

Niezależnie toczy się już policyjne postępowanie sprawdzające wobec tego funkcjonariusza. - Każdy policjant powinien zdawać sobie sprawę, że musi postępować zgodnie z prawem. Ale nie chciałbym oceniać całości działań policji przez pryzmat tego incydentu - mówił rzecznik prasowy KSP, Maciej Karczyński. Policjant ten przebywa obecnie na zwolnieniu lekarskim.

Tu znajdziesz film

Czytaj także na tvn24.pl

tvn24.pl//baj//mat/m