Przygotuj się na:

WEEKENDOWE UTRUDNIENIA

Nachodzący weekend będzie pracowity dla drogowców i wodociągowców. Ci pierwsi dokończą naprawę nawierzchni buspasa w alei Stanów Zjednoczonych, drudzy będą działać na Płockiej. Zmiany w organizacji ruchu spowoduje też białołęcki Bieg Wolności i Warszawskie Spotkanie Wigilijne na Pradze Północ.

Policjanci zlikwidowali wytwórnię amfetaminy

Warszawa

fot. KSP
fot. KSP
fot. KSP
fot. KSP
fot. KSP
fot. KSP
fot. KSP
fot. KSP
fot. KSP

300 gramów marihuany, amfetaminę, odczynniki chemiczne do produkcji narkotyków oraz 38 sztuk ostrej amunicji zabezpieczyli policjanci na jednej z działek w gminie Konstancin Jeziorna. Zatrzymali też 25-latka, który miał klucze do posesji, gdzie znajdowało się nielegalne laboratorium. Grozi mu nawet 10 lat więzienia.

Stołeczni policjanci zajmujący się zwalczaniem przestępczości narkotykowej ustalili, że na jednej z działek w gminie Konstancin Jeziorna znajduje się laboratorium do produkcji amfetaminy i nielegalna plantacja konopi indyjskich.

Funkcjonariusze pojechali sprawdzić podejrzaną posesję. Kiedy tam dotarli, w szklarni trafili na sprzęt do nielegalnej uprawy marihuany, a w jednym z budynków odkryli częściowo zdemontowaną linię do produkcji amfetaminy. Dostęp do pomieszczenia zabezpieczony był specjalnymi, podwójnymi metalowymi drzwiami.

Znaleźli narkotyki i amunicję

Wewnatrz policjanci znaleźli 300 gramów marihuany, odczynniki chemiczne wykorzystywane do produkcji amfetaminy i 13 gramów amfetaminy. Wartość czarnorynkową zabezpieczonych narkotyków oszacowano na 9000 złotych. Ponadto zabezpieczyli 38 sztuk ostrej amunicji.

Jak się okazało, klucze do wszystkich pomieszczeń miał 25-letni Kamil K., mieszkaniec Warszawy. Mężczyzna usłyszy najprawdopodobniej zarzuty produkcji i posiadania znacznych ilości narkotyków oraz nielegalnego posiadania amunicji. O jego dalszym losie zadecyduje sąd. Może mu grozić nawet do 10 lat pozbawienia wolności.

Sprawa ma charakter rozwojowy, policjanci nie wykluczają kolejnych zatrzymań.

KSP/js