Policjanci zjeżdżają na linach z Pałacu Kultury

Najnowsze

kspMundurowi zjeżdżali na linach z PKiN

Policjanci wspólnie z Żandarmerią Wojskową i Strażą Pożarną wzięli udział w ćwiczeniach wysokościowych na ścianie Pałacu Kultury i Nauki. Szkolenie sprawności w sytuacji zagrożenia terrorystycznego miało związek z przygotowaniami do Szczytu NATO, Światowych Dni Młodzieży oraz wizyty papieża Franciszka.

Policjanci wspólnie z Żandarmerią Wojskową i Strażą Pożarną wzięli udział w ćwiczeniach wysokościowych na ścianie Pałacu Kultury i Nauki. Szkolenie sprawności w sytuacji zagrożenia terrorystycznego miało związek z przygotowaniami do Szczytu NATO, Światowych Dni Młodzieży oraz wizyty papieża Franciszka. Ćwiczenia odbyły się w czwartek wieczorem. Głównym celem zajęć było szkolenie sprawności w sytuacji zagrożenia terrorystycznego. Przeprowadzono ćwiczenia zjazdów z wysokiej ściany z osobą poszkodowaną oraz zjazdu z negocjatorem.

Trenowano również ewakuację poszkodowanych z budynku przy użyciu sprzętu oraz technik alpinistycznych. Jak informuje policja, w przygotowaniu wzięli udział funkcjonariusze Wydziału Realizacyjnego Komendy Stołecznej Policji wspólnie z żołnierzami Oddziału Specjalnego Żandarmerii Wojskowej oraz z Grupą Ratownictwa Wysokościowego Państwowej Straży Pożarnej w Łodzi.

ło/