Policjanci skonfiskowali podrobione ubrania warte 800 tys. zł

Warszawa

KSP, Marcin Gula /tvnwarszawa.plPolicjanci skonfiskowali podrobione ubrania

Policjanci kontrolujący nocny bazar w Wólce Kosowskiej zwrócili uwagę na dziwnie zachowującego się 27-letniego Jacka T. Gdy mężczyzna zobaczył policyjne odznaki zatrzasnął drzwi dostawczego volkswagena i zaczał uciekać. Po krótkim pościgu został zatrzymany.

Wystawa w dostawczaku

W czasie dalszych czynności okazało się, że jest właścicielem jeszcze jednego auta, które było zaparkowane kilka metrów dalej. W fiacie, 27-latek urządził stałą ekspozycję towaru oferowanego do sprzedaży.Policjanci po wstępnej ocenie towaru nie mieli wątpliwości, co do jego pochodzenia. Oferowane do sprzedaży spodnie, bluzy , koszulki i buty miały podrobione znaki towarowe znanych światowych firm.

555 ciuchów

W dwóch samochodach należących do mężczyzny policjanci zabezpieczyli 555 sztuk odzieży sportowej na kwotę 70 000 złotych. W miejscu zamieszkania mężczyzny funkcjonariusze zabezpieczyli metki i wszywki znanych światowych firm oraz kolejną partię towaru przygotowanego do sprzedaży. Łącznie zabezpieczono 5218 sztuk odzieży i obuwia sportowego, którego wartość w sumie szacuje się na prawie 800 000 złotych. Zgodnie z ustawą prawo własności przemysłowej za handel wyrobami z zastrzeżonymi znakami towarowymi grozi grzywna, kara ograniczenia wolności albo pozbawienia wolności do lat 5.

ksp//mjc/ec