Policjanci potrącili psa, internauci domagają się kar

Warszawa

fot. Maciej Wężyk/tvnwarszawa.pl

Wyjaśnienia sprawy i zwolnienia funkcjonariuszy domagają się osoby podpisane pod internetową petycją, która pojawiła się po potrąceniu psa przez policjantów.

Blisko 3 tysiące internautów podpisało do tej pory pod petycją w sprawie "Okrutnego zabicia psa przez policjantów".

Internauci żądają "rzetelnej i obiektywnej oceny działania sprawców" oraz - mimo że sprawy jeszcze nie wyjaśniono - zawieszenia w wykonywaniu obowiązków służbowych, a nawet dyscyplinarnego zwolnienia policjantów.

Sytuacja wywołała też oburzenie na forum tvnwarszawa.pl.

Policjanci potrącili psa

Na razie pewne jest tylko, że policjanci, którzy przyjechali na interwencję przy ul. Lazurowej, potrącili psa.

- Do zdarzenia miało dojść w poniedziałek, 29 sierpnia, między godz. 18.30 a 19.00, w osiedlowym parku przy ulicy Lazurowej w Warszawie - napisało w wysłanym do tvnwarszawa.pl mailu Pogotowie Dla Zwierząt.

Jak ustaliliśmy, podczas gdy funkcjonariusze spisywali osoby, które piły na ławce alkohol, dostali zgłoszenie o napadzie. Odjeżdżając, mieli potrącić psa. Potrącenie potwierdza policja. Pogotowie dla Zwierząt poinformowało tvnwarszawa.pl, że pies zdechł.

Policjanci nieoficjalnie przekonują, że to raczej nieprawdopodobne, by funkcjonariusze celowo przejechali psa. Ale teraz sprawą zajmie się policyjny wydział kontroli.

PdZ nie daje za wygraną. – Złożyliśmy zawiadomienie o popełnieniu przestępstwa przez funkcjonariuszy policji. Dowodem w tej sprawie były przede wszystkim zeznania naocznych świadków zdarzenia, zdjęcia psa oraz śladów opon pozostawionych na trawniku przez policyjny samochód – mówi Patryk Skalski z Pogotowia dla Zwierząt.

as/mz