Policjanci na niebezpiecznych skrzyżowaniach

Warszawa

ksp.waw.plPolicjanci na niebezpiecznych skrzyżowaniach

W listopadzie na warszawskich drogach doszło do 37 wypadków z udziałem pieszych. 2 osoby zginęły, a 37 zostało rannych. Aby zapobiec kolejnym tragediom, policjanci stołecznej "drogówki" rozpoczęli akcję "Bezpieczny Pieszy".

Do końca roku w najniebezpieczniejszych punktach miasta policjanci będą kontrolować kierowców i przypominać o prawidłowym zachowaniu na drodze. Nie jest to przypadek. W ciągu ostatnich 10 miesięcy w Warszawie było 846 wypadków, w aż 378 uczestniczyli piesi. Zmarło 27 osób, 409 zostało rannych. Sprawcami byli przede wszystkim kierowcy, jednak w 101 zdarzeniach zawinili piesi. W samym listopadzie było 37 wypadków z udziałem pieszych, w których zginęły 2 osoby.

Zmienne miejsca kontroli

Tragiczne statystyki zmotywowały policjantów 27 listopada ruszyła akcja "Bezpieczny Pieszy". Potrwa ona do 31 grudnia. Celem jest poprawa bezpieczeństwa pieszych, rowerzystów oraz kierowców.

ZOBACZ ARCHIWALNE NAGRANIE Z POŚCIGU ZA BMW, KTÓRE POTRĄCIŁO 2 OSOBY

Pościg za kierowcą bmw, który potrącił dwie osoby
TVN24 ; Lech Marcinczak / tvnwarszawa.pl

Policjanci wyznaczyli kilkanaście najniebezpieczniejszych skrzyżowań, na których najczęściej dochodzi do wypadków. W godzinach od 7:00 do 10:00 i od 17:30 do 19:30 przypilnują te miejsca i skontrolują kierowców. Nie chcą jednak podać dokładnej lokalizacji akcji "Bezpieczny Pieszy".

- Działamy w różnych miejscach Warszawy i miejsca naszych kontroli będą się zmieniać – mówi Tomasz Oleszczuk z biura prasowego komendy stołecznej.

Winni też piesi

Szczególnym nadzorem zostali objęci kierowcy pojazdów, którzy jeżdżą z nadmierną prędkością, czy nie ustępują pierwszeństwa pieszym na wyznaczonych przejściach dla pieszych. Policyjne statystyki wskazują, że szczególnie w okresie jesiennym piesi stają się ofiarami wypadków drogowych i niejednokrotnie to oni są niestety sprawcami tych zdarzeń. Zdarza się, że pieszy wchodzi na jezdnię bezpośrednio przed nadjeżdżający samochód, który nie jest w stanie natychmiast się zatrzymać.

W ostatnich dniach doszło do wielu niebezpiecznych wypadków, kolizji i potrąceń. We wtorek na ul. Puławskiej dachowało subaru. Jedna osoba trafiła na badania do szpitala. Doszło również do 5 potrąceń pieszych.

ZOBACZ ARCHIWALNE NAGRANIE Z PECHOWEGO WTORKU

Subaru dachowało
Lech Marcinczak/ tvnwarszawa.pl

PRZECZYTAJ RAPORT POLICJI O NAJNIEBEZPIECZNIEJSZYCH ULICACH

lata//ec