Przygotuj się na:

ZIMA NA DROGACH

To właśnie teraz, gdy temperatura rano spada poniżej 7 stopni Celsjusza, a kolejki do warsztatów są krótkie, powinniśmy umówić się na sezonową zmianę opon.

Policja zatrzymała podejrzanych o pomoc w napadzie na konwój

Warszawa

kspPolicja zatrzymała dwie osoby

Policja zatrzymała dwie osoby podejrzewane o pomoc w przygotowaniu napadu na konwój bankowy w Wólce Kosowskiej.

- Zatrzymane osoby to 32-letni Arkadiusz M. i 30-letnia Karolina P. – mówił na antenie TVN24 Mariusz Mrozek, rzecznik prasowy Komendy Stołecznej Policji.

Jak dodał, mężczyznę zatrzymano w jego mieszkaniu, a kobietę na ulicy, u zbiegu Grójeckiej i Banacha.

- Te osoby zostały już przewiezione do Prokuratury Apelacyjnej i usłyszały zarzut pomocnictwa w napadzie – wyjaśnia Mrozek.

Decyzją sądu 32-letni mężczyzna został aresztowany na trzy miesiące, a 30-latka została objęta dozorem policyjnym.

- Kobieta ma też zakaz opuszczania kraju - poinformował wieczorem PAP rzecznik Prokuratury Apelacyjnej w Warszawie Zbigniew Jaskólski, która prowadzi śledztwo w tej sprawie.

Policja wciąż poszukuje trzech mężczyzn, którzy brali bezpośredni udział w napadzie. To oni wtargnęli do placówki bankowej, ranili konwojentów i zabrali worki z pieniędzmi.

Nie wahali się użyć broni

Do napadu doszło w połowie marca w centrum handlowym w Wólce Kosowskiej. Konwojenci prywatnej firmy ochroniarskiej przywozili gotówkę do placówki bankowej znajdującej się na terenie centrum.

Gdy wchodzili do jednej z hal, zostali zaatakowani przez trzech zamaskowanych mężczyzn. Sprawcy mieli broń palną. Nie wahali się jej użyć. Ranili konwojentów, zabrali dwa worki i uciekli.

Policja zorganizowała obławę jednak jak dotąd nie udało się zatrzymać złodziei. Poruszali się oni granatowym fordem mondeo typu kombi. Litery rejestracji to ETM.

Firma ochroniarska, w której pracowali konwojenci, zaoferowała 50 tysięcy złotych za pomoc w ujęciu sprawców brutalnego napadu.

bf/roody