Przygotuj się na:

ZIMA NA DROGACH

To właśnie teraz, gdy temperatura rano spada poniżej 7 stopni Celsjusza, a kolejki do warsztatów są krótkie, powinniśmy umówić się na sezonową zmianę opon.

Policja zatrzymała podejrzanego o podpalenie aut w centrum

Warszawa

TVN24Jest świadek, który widział podpalacza

Policja zatrzymała mężczyznę, który jest podejrzany o podpalenie samochodów w centrum Warszawy. – To 23-latek, który był już wcześniej zatrzymany w związku z podpaleniami samochodów – informują policjanci.

W nocy z soboty na niedzielę spłonęło 7 aut zaparkowanych na ulicach Oleandrów, Nowowiejskiej oraz Natolińskiej. Kilka kolejnych zostało uszkodzonych.

Auta były zaparkowane w odległości kilkudziesięciu metrów od siebie, więc nie było możliwości, by zajęły się ogniem jedno od drugiego.

Mundurowi szybko wytypowali osobę, która może mieć związek z podpaleniami. - Stało się tak dzięki relacji świadka, który widział podpalacza oraz naszej wiedzy operacyjnej. Pomocne były również nagrania z monitoringu miejskiego - mówi Maciej Karczyński, rzecznik prasowy Komendy Stołecznej Policji.

Już raz podpalał…

Policja zatrzymała
fot. tvnwarszawa.pl; film: TVN24

- To Jacek T., 23-letni mieszkaniec Warszawy, który był już w kwietniu zeszłego roku zatrzymany za podpalenie 9 samochodów w Ursusie i Śródmieściu. Został wtedy aresztowany na dwa miesiące, ale wyszedł wcześniej – dodaje Karczyński.

Mężczyzna wyszedł za kaucją jeszcze w kwietniu zeszłego roku. Dopiero w grudniu prokuratura postawiła mu zarzuty, jednak do tej pory sąd nie wyznaczył terminu rozprawy.

W poniedziałek po godzinie 13 rozpoczęło się przesłuchanie zatrzymanego. Na komendzie pojawił się również świadek, który widział podpalacza w chwili wybuchu pożaru. Zatrzymany zostanie mu pokazany do rozpoznania.

Za zniszczenie mienia Jackowi T. grozi do 5 lat więzienia. Straty wyrządzone przez pożar są duże. Tylko w przypadku dwóch aut oszacowano je na około sto tysięcy złotych.

Kolejne podpalenia

W ciągu ostatnich miesięcy w okolicy kilkakrotnie dochodziło do podpaleń samochodów. W lipcu 2011 roku na ul. Oleandrów spłonęło siedem samochodów.Kolejny pożar w okolicy tej ulicy miał miejsce w styczniu tego roku. Wówczas zniszczonych zostało pięć zaparkowanych pojazdów.

Policja nie wykryła sprawców tamtych podpaleń. - Zatrzymany Jacek T. będzie przesłuchiwany również w związku z tamtymi wydarzeniami – zapewniają policjanci.

bf/mjc/par