Policja: wyjął figurkę Jezusa z kapliczki i rzucił o drzwi remizy

Warszawa

kspDo zdarzenia doszło w Otwocku

23-latek wyjął z kapliczki figurkę Jezusa i rzucił nią o drzwi pobliskiej remizy - twierdzi policja. Mężczyzna usłyszał już zarzuty.

Do zdarzenia doszło pod koniec lutego, teraz policja namierzyła i zatrzymała sprawcę. Z kapliczki znajdującej się naprzeciwko remizy w Otwocku Jabłonnie, wyjęto figurkę Jezusa i rzucono nią o drzwi garażowe budynku. Wszystko nagrał monitoring.

Tłumaczył się alkoholem

Swoje działania rozpoczęli policjanci. Po miesiącu ustalili tożsamość dwóch podejrzewanych. Byli to mieszkańcy Otwocka w wieku 23 i 29 lat."To właśnie ten pierwszy z nich, 23-latek, usłyszał zarzut umyślnego uszkodzenia figurki Jezusa. Podejrzany nie potrafił racjonalnie wyjaśnić swojego zachowania. Tłumaczył się tym, że był pijany i nie wie dlaczego to zrobił. Drugi z mężczyzn, jak ustalili policjanci, nie miał związku ze zniszczeniem figurki"- podaje policja. 23-latek przyznał się do winy i skorzystał z możliwości dobrowolnego poddania się karze. Policjanci przypominają, że za umyślne niszczenie rzeczy grozi pięć lat więzienia.

Pisaliśmy też o akcji policji w Pruszkowie:

Akcja policjiArtur Węgrzynowicz / tvnwarszawa.pl
wideo 2/2

kz/mś