Policja: wtargnęli na prywatną posesję, grozili, że zabiją

Warszawa

Komenda Stołeczna PolicjiMężczyźni usłyszeli zarzuty

Policja: wybili szyby w aucie siekierą grozili i byli agresywni wobec ojca i syna. Trzech mężczyzn usłyszało zarzuty.

Jak podała policja, do zdarzenia doszło 31 marca.

Policjanci otrzymali zgłoszenie, że trzech mężczyzn weszło na teren prywatnej posesji.

"Agresywny mężczyzna wraz z dwoma kompanami grozili pozbawieniem życia pokrzywdzonym" - czytamy w komunikacie Komendy Stołecznej Policji.

- Groźby były stosowane wobec ojca i syna, mieszkańców tej posesji - wyjaśniła Marta Sulowska z Komendy Rejonowej Policji na Woli.

Tymczasowy areszt

Z relacji policji wynika, że mężczyźni nie chcieli opuścić posesji i w pewnej chwili jeden z nich podszedł do zaparkowanego samochodu, uderzył siekierą w szyby i wybił je.

Jednego z podejrzanych, policja zatrzymała kolejnego dnia. 22-latek już wcześniej był notowany i poszukiwany. Usłyszał zarzuty "naruszenia miru domowego", gróźb karalnych i uszkodzenia mienia. Mężczyzna został tymczasowo aresztowany.

Następnie, jak podaje policja, pozostałych dwóch mężczyzn, również w wieku 22 lat, zostało zatrzymanych. Usłyszeli te same zarzuty.

- Mężczyzna, który wybił szyby w aucie siekierą, został zatrzymany 1 kwietnia. Natomiast, kolejny 22-latek z dwóch pozostałych, został zatrzymany na początku czerwca, a trzeci mężczyzna na koniec lipca - przekazała Sulowska.

Podejrzanym grozi kara do 5 lat więzienia.

Przeczytaj o bójce w autobusie:

Do zdarzenia doszło w autobusieksp
wideo 2/3

em