Policja wciąż szuka osób, które odpalały race 11 listopada. Kolejne zdjęcia


Śródmiejska policja wciąż poszukuje osób, które 11 listopada, podczas wspólnego marszu władz i narodowców, odpaliły race. Na stronie komendy stołecznej policjanci pokazali zdjęcia 31 twarzy.

Postępowanie prowadzone jest w kierunku naruszenia artykułu 52 paragraf 1 Kodeksu wykroczeń, czyli posiadania materiałów pirotechnicznych podczas zgromadzenia. Na stronie komendy stołecznej opublikowano wizerunki 31 osób, które używały rac podczas marszu 11 listopada.

Zgłaszają się sami

- Do tej pory udało się zidentyfikować sześć osób. Cztery same zgłosiły się na policję po tym, jak zobaczyły swoje zdjęcia na naszej stronie. Dwie zostały ukarane mandatami - powiedział rzecznik komendanta stołecznego policji Sylwester Marczak.

Osobom, które używały rac podczas marszu, grozi mandat w wysokości od 20 do 500 złotych. - W każdym przypadku o wysokości decyduje policjant prowadzący czynności - dodał Marczak. - W przypadku odmowy przyjęcia mandatu policja może skierować sprawę do sądu.

Policja prosi o pomoc świadków

Zdjęcia podejrzanych o użycie rac są na stronie. - Baza jest aktualizowana na bieżąco, wkrótce pojawią się kolejne zdjęcia - poinformował rzecznik.

Policja prosi o kontakt osoby, które mogą pomóc w identyfikacji. - Informacje należy przekazywać funkcjonariuszom z Wydziału Prewencji Komendy Rejowej Policji Warszawa-Śródmieście przy ulicy Wilczej 21 lub do dowolnej jednostki policji.

Zobacz nasze materiały na ten temat:

[object Object]
Pierwsza osoba ukarana za raceTVN24
wideo 2/3

kr/r

Źródło zdjęcia głównego: ksp

Pozostałe wiadomości