Przygotuj się na:

KOMUNIKACJA NA WSZYSTKICH ŚWIĘTYCH

W sobotę 17 października na trasę wyruszają autobusy cmentarnej linii C40. Można będzie nimi dojechać na Cmentarz Północny. W kolejny weekend ZTM planuje wypuścić kolejne autobusy oraz tramwaje, które pojadą na warszawskie nekropolie.

Policja: warszawiacy dobrze oceniają naszą pracę

Najnowsze

| Fakty TVNfot. TVN24

Mieszkańcy Warszawy czują się coraz bezpieczniej. Ponad połowa pytanych w sondażu GFK Polonia dobrze ocenia działania stołecznej policji.

Skuteczność warszawskiej policji w walce z przestępczością w dobrze ocenia aż 54 proc. badanych. To więcej niż w ubiegłym roku, kiedy wynik ten wyniósł 46 proc.

Badania pokazują również, że jest coraz mniej przestępstw popełnianych przez wandali. Zagrożenie spadło do 19 proc. – w ubiegłym roku wynosiło 23 proc. Ankietowani coraz mniej obawiają się zagrożenia ze strony osób pijanych lub narkomanów. Takie obawy ma tylko 16 proc. mieszkańców stolicy, w ubiegłym roku było 22 proc.

Mniej bójek i napadów

Mniej jest bójek i pobić. Zagrożenie wynosi obecnie 14 proc. Spadła też ilość napadów i rozbojów z 32 proc. w 2007 roku do 20 proc. obecnie.

Niestety warszawiacy zauważyli, że na ulicach jest coraz mniej patroli. Policja tłumaczy, że wynika to ze strategii działań.

– Więcej jest policjantów po cywilnemu, pełniących służbę w miejscach szczególnie niebezpiecznych. Skutkuje to spadkiem ogólnej liczby przestępstw każdego roku. W 2010 roku 85 315, a w 2009 roku 86 560 – czytamy w komunikacie prasowym KSP.

W środę policja przedstawiła wyniki badań społecznych przeprowadzonych w styczniu 2011 roku na próbie liczącej ok. 17 tysięcy osób.

bf/par

Źródło zdjęcia głównego:  | Fakty TVN