Mieli w aucie 14 kilogramów substancji psychotropowej, aresztowani

Autor:
kz
Źródło:
tvnwarszawa.pl
Policja zatrzymała podejrzanych o posiadanie substancji psychotropowych
Policja zatrzymała podejrzanych o posiadanie substancji psychotropowych
KSP
KSPPolicja zatrzymała podejrzanych o posiadanie substancji psychotropowych

Zatrzymanie dwóch mężczyzn podejrzanych o posiadanie znacznej ilości substancji psychotropowej. Obaj, jak informuje policja, usłyszeli zarzuty i decyzją sądu zostali tymczasowo aresztowani. 

Jak informuje Karolina Kańka, oficer prasowa Komendy Powiatowej Policji w Pruszkowie do informacji, z której wynikało, że na terenie powiatu pruszkowskiego znajdują się osoby, które mogą posiadać znaczne ilości narkotyków, jako pierwsi dotarli funkcjonariusze CBŚP. Do akcji włączyli się policjanci z Pruszkowa.

- Efektem ich współpracy było zatrzymanie dwóch mężczyzn, w wieku 21 i 40 lat oraz przejęcie 14 kilogramów substancji psychotropowej. Narkotyki były ukryte w samochodzie, którym poruszali się mężczyźni. W dwóch workach foliowych znajdowało się łącznie 14 metalicznych worków z zapięciem strunowym z zawartością zbrylonej krystalicznej substancji koloru biało-żółtego – powiedziała policjantka.

Areszt dla zatrzymanych

Mężczyźni po zatrzymaniu zostali osadzeni w policyjnym areszcie. - Zabezpieczone substancje trafiły do Laboratorium Kryminalistycznego KSP, gdzie badania wykazały, że jest to substancja psychotropowa – klefedron – precyzuje Karolina Kańka.

Zgromadzony w sprawie materiał dowodowy został przekazany do Prokuratury Rejonowej w Pruszkowie. Prokurator przedstawił zatrzymanym zarzuty posiadania znacznej ilości substancji psychotropowej.

- Na wniosek policji i prokuratury Sąd Rejonowy w Pruszkowie zastosował wobec podejrzanych tymczasowy areszt na okres trzech miesięcy – mówi policjantka.

Za posiadanie narkotyków grozi kara do dziesięciu lat więzienia.

Autor:kz

Źródło: tvnwarszawa.pl

Źródło zdjęcia głównego: KSP

Pozostałe wiadomości