Policja uruchamia infolinię o utrudnieniach

Warszawa

Lech Marcinczak/ tvnwarszawa.plZwiązkowcy gromadzą się przed Muzeum Narodowym

Do Warszawy jadą autokary ze związkowcami, którzy planują szereg marszów i demonstracji. Stołeczni policjanci uruchomili infolinię na której można dowiedzieć się o bieżących utrudnieniach.

Manifestacje z pewnością utrudnią życie tak warszawiakom, jak i wszystkim przyjezdnym. Aby ułatwić przemieszczanie się po mieście policjanci w dniach 11 i 14 września uruchamiają specjalny numer telefonu. Dzwoniąc pod 22 60-38-038 można dowiedzieć się o bieżących utrudnieniach i zmianach w organizacji ruchu.

Infolinia działa od godziny 7.00. Jak informuje Edyta Wisowska z komendy stołecznej policjanci będą dyżurować tak długo, jak długo demonstranci będą utrudniać ruch w stolicy.

- W tym momencie nie odnotowaliśmy żadnych utrudnień – poinformowała o godzinie 7.00 Wisowska.

Tu znajdziesz informacje o demonstracjach

Cztery dni manifestacji

Dziś w Warszawie trzy centrale związkowe: Forum Związków Zawodowych, NSZZ Solidarność i Ogólnopolskie Porozumienie Związków Zawodowych rozpoczynają protest przeciwko polityce rządu pod hasłem Dość lekceważenia społeczeństwa.

Środa to dzień branżowy - związkowcy będą dziś protestować przed sześcioma ministerstwami. Po południu spotkają się przed Sejmem, gdzie powstanie miasteczko namiotowe. Przed Sejmem protestujący mają pozostać do soboty. Wtedy odbędzie się kulminacyjna manifestacja oceniana na ok. 100 tys. osób. Przed Sejmem i budynkami ministerstw nie będzie barierek.

Od dziś do soboty w Warszawie ma odbyć się 17 zgromadzeń publicznych - przemarszów i pikiet. Ratusz ostrzega przed bardzo poważnymi utrudnieniami komunikacyjnymi. Dziś trzeba się ich spodziewać na Trakcie Królewskim, ul. Rakowieckiej, pl. Unii Lubelskiej, al. Ujazdowskich, ul. Chałubińskiego, Al. Jerozolimskich i pl. Trzech Krzyży. Informacje o utrudnieniach znaleźć można również na stronie Zarządu Transportu Miejskiego.

wp, PAP//ec

Utrudnienia 11 września
TVN 24