Policja szuka zaginionej 78-latki i apeluje o pomoc

Warszawa

KPP Mińsk MazowieckiZaginiona 78-latka

Policja poszukuje zaginionej 78-latki z Mińska Mazowieckiego. Kobieta cierpi na zaniki pamięci. Funkcjonariusze apelują do świadków o pomoc w jej odnalezieniu.

Zaginięcie kobiety zostało zgłoszone we wtorek. 78-latka nazywa się Wanda Cyrta. Jak podaje policja, około godziny 15 wyszła z mieszkania przy ulicy Chełmońskiego w Mińsku Mazowieckim. "Do chwili obecnej nie nawiązała kontaktu z rodziną oraz nie jest znane jej miejsce pobytu. Kobieta cierpi na zaniki pamięci" - informuje policja.

Rysopis poszukiwanej

Na stronie Komendy Stołecznej Policji zamieszczony został rysopis zaginionej. Kobieta ma około 160 cm wzrostu. Jest otyłej budowy ciała. Jej wygląd wskazuje na to, że jest w wieku około 70 lat.

We wtorek miała na sobie białą wełnianą czapkę bez napisów, beżową apaszkę i materiałową, jasnobrązową kurtkę. Kobieta ubrana była też w fioletowy sweter i czarne legginsy. Na nogach miała czarne kozaki za kostkę.

Dodatkowo 78-latka miała ze sobą czarną torebkę i reklamówkę z logo sklepu. W niej może mieć przy sobie parasolkę i brązową plisowaną spódnicę.

"Zaginiona mogła wyjść z mieszkania razem z psem, kundlem maści rudej. Ostatnio mogła być widziana idąca chodnikiem w rejonie ronda w Arynowie na skrzyżowaniu dróg DK 50 i obwodnicy Mińska Mazowieckiego" - wynika z ustaleń policji.

Osoby posiadające jakiekolwiek informacje, które mogą pomóc w odnalezieniu kobiety, proszeni są o pilny kontakt z policją. Należy zgłosić się do oficera dyżurnego mińskiej komendy pod numerem telefonu 25 759 72 00. Opcjonalnie należy dzwonić pod numery alarmowe 112 i 997 lub kontaktować się z każdą jednostką policji w kraju.

kk/r