Przygotuj się na:

WEEKENDOWE UTRUDNIENIA

Nachodzący weekend będzie pracowity dla drogowców i wodociągowców. Ci pierwsi dokończą naprawę nawierzchni buspasa w alei Stanów Zjednoczonych, drudzy będą działać na Płockiej. Zmiany w organizacji ruchu spowoduje też białołęcki Bieg Wolności i Warszawskie Spotkanie Wigilijne na Pradze Północ.

Policja szuka świadków podpalenia tęczy

Warszawa

Sebastian / Kontakt24Tęcza na pl. Zbawiciela została podpalona

Śródmiejscy policjanci apelują do świadków podpalenia tęczy na placu Zbawiciela o informację o okolicznościach całego zdarzenia.

- Funkcjonariusze apelują do świadków o zgłoszenie się do komendy rejonowej policji przy ul. Wilczej 21. Funkcjonariusze proszą również o zgłoszenie się osób, które nagrały zdarzenie np. telefonami komórkowymi - brzmi informacja na stronie stołecznej policji.

Zakuli go w kajdanki

Tęcza została podpalona w nocy z piątku na sobotę. Paweł P. oblał konstrukcję łatwopalną substancją i podłożył ogień, najpierw z jednej strony. Kiedy policjanci pojawili się na placu, mężczyzna podpalał konstrukcję z drugiej strony. W czasie zatrzymania podpalacz był na tyle agresywny, że mundurowi zakuli go w kajdanki.

29-letni Paweł P. został przewieziony do komendy przy ul. Wilczej. Badanie alkomatem wykazało, że miał 2,4 promila alkoholu w organizmie. Grozi mu do 5 lat więzienia.

ran/par