Przygotuj się na:

ZIMA NA DROGACH

To właśnie teraz, gdy temperatura rano spada poniżej 7 stopni Celsjusza, a kolejki do warsztatów są krótkie, powinniśmy umówić się na sezonową zmianę opon.

Policja: starszy mężczyzna obnażał się przed dziewięcioletnią dziewczynką

Warszawa

TVN24Sprawę wyjaśnia prokuratura na Pradze-Północ

Zgłoszenie o pedofilskim przestępstwie otrzymała lokalna policja. Sprawę wyjaśnia też prokuratura na Pradze Północ.

Do zdarzenia miało dojść w okolicy domu dziewczynki na Targówku. Dziewięciolatka o wszystkim opowiedziała ojcu, ten zgłosił sprawę na policję.

- Otrzymaliśmy takie zgłoszenie. Sprawą zajmuje się prokuratura - powiedziała nam Agata Halicka z policji na Pradze-Północ.

Wytypowali świadków

Marcin Saduś, rzecznik Prokuratury Okręgowej Warszawa-Praga precyzuje, że śledczy prowadzą postępowanie sprawdzające.

- Sprawca nie został ustalony - poinformował prokurator Saduś. Dodał przy tym, że dochodzenie będzie prowadzone na podstawie artykułu 200 paragraf 4, który mówi o "prezentowaniu małoletniemu poniżej lat 15 wykonania czynności seksualnej". Grozi za to do trzech lat więzienia.

Prokuratura dysponuje już opisem zdarzenia przedstawionym przez ojca dziewczynki. - Mamy również wytypowane inne osoby, które mogą mieć wiedzę o zdarzeniu - podał rzecznik.

Dziewięciolatka nie została jeszcze przesłuchana. Marcin Saduś nie odpowiada, czy w ogóle będzie. Jednak ze względu na to, że w sprawie będą jeszcze przesłuchiwani świadkowie, nie zdradza szczegółów zdarzenia.

- Analizujemy też inne podobne zdarzenia w okolicy - podaje rzecznik.

Podobne zgłoszenia

W ostatnim czasie do redakcji Kontakt 24 wpłynęły informacje o podobnych zdarzeniach. Na przykład do komendy na Bielanach wpłynęło zgłoszenie od kobiety, która miała widzieć starszego mężczyznę z dziewczynką, który miał się dziwnie zachowywać i wkładać ręce w jej spodnie.

Jednak kobieta nie miała pewności, czy nie był to dziadek, który poprawiał spodnie dziewczynce. Nie wiedziała też, w którym kierunku konkretnie się oddalili. Prawdopodobnie był to Lasek Bielański.

Piotr Świstak z wydziału prasowego Komendy Stołecznej Policji potwierdzał w rozmowie z tvnwarszawa.pl, że policjanci udali się na miejsce, ale nie znaleziono nikogo.

Przedstawiciel policji poinformował nas, że na Targówku wpłynęło kilka podobnych zgłoszeń. - Starszy mężczyzna próbował zaczepić dziewczynkę, zaczął się obnażać. Są złożone zawiadomienia w tej sprawie - powiedział.

Na tvnwarszawa.pl informujemy o zatrzymaniach osób podejrzanych o podobne przestępstwa.

Policja w Hiszpanii rozbiła międzynarodową siatkę pedofilskąPolicia National
wideo 2/3

kz/pm