Przygotuj się na:

ŚWIĘTO NIEPODLEGŁOŚCI

Tegoroczne obchody Święta Niepodległości wiążą się z ogromnymi utrudnieniami. Bieg Niepodległości przetnie miasto na pół, a wzdłuż trasy marszu narodowców już od samego rana ustawione będą betonowe zapory.

Policja sprawdzi, czy policjanci słusznie strzelali do bezdomnej

Warszawa

Artur Węgrzynowicz, tvnwarszawa.plAkcja policji na Targówku

Policja wszczęła wewnętrzne postępowanie w sprawie postrzelenia 63-latki w lesie na Targówku. Mundurowi oddali w jej kierunku osiem strzałów. Teraz inni funkcjonariusze będą sprawdzać, czy słusznie.

- Takie postępowanie przeprowadzamy zawsze, kiedy policjanci użyją broni. Musimy je wszcząć, po to aby sprawdzić, czy działania były zasadne - poinformowała Paulina Onyszko z policji na Targówku.

W poniedziałek po południu sprawa kobiety postrzelonej na Targówku ma też zostać przekazana prokuraturze.

Osiem strzałów

Przypomnijmy: w sobotę 63-letnia kobieta została postrzelona przez policjantów. Wcześniej wymachiwała i groziła przechodniom przed jednym z centrów handlowych na Targówku, a następnie uciekła do szałasu w lesie.

Policjanci ze strażakami ruszyli w pościg za kobietą. Według policji, kiedy funkcjonariusze znaleźli kobietę w szałasie, ta miała wymachiwać ostrym przedmiotem i grozić im śmiercią.

- Policjanci wezwali ją do zachowania zgodnego z prawem, nie zastosowała się do tych poleceń. Użyli paralizatora, który okazał się nieskuteczny - kobieta nie wyrzuciła z rąk noża. Policjanci uprzedzili ją o użyciu broni, ale nadal nie zastosowała się do poleceń, była agresywna. Funkcjonariusze oddali strzał ostrzegawczy. Potem padły strzały w kierunku jej nóg - relacjonowała w sobotę Małgorzata Bieniak ze stołecznej policji.

Czytaj więcej o sobotniej akcji policji:

Policja użyła broni na Targówku
TVN24

md/r