Policja skonfiskowała broń w domu 90-latka

Warszawa

Bobbfwed / Wikimmedia (CC BY-SA 3.0)Znaleziono pistolet (zdj. ilustracyjne)

Policjanci z Grodziska Mazowieckiego w domu starszego mężczyzny znaleźli broń przetrzymywaną bez zezwolenia. - Był to pistolet gazowy z amunicją - powiedziała oficer prasowa tamtejszej komendy. Funkcjonariusze będą ustalać, skąd się tam wziął.

Pierwszą informację o sprawie otrzymaliśmy na Kontakt 24. "Policjanci z komendy powiatowej policji w Grodzisku Mazowieckim podczas wykonywania czynności w mieszkaniu 90-letniego mężczyzny odnaleźli broń i amunicję" - napisał Reporter24. I dodał, że mężczyzna "posiadał broń nielegalnie".

O sprawę zapytaliśmy policję. - Dzielnicowy podczas pracy w swoim rejonie uzyskał informacje, że być może u starszego mężczyzny jest jakaś broń - powiedziała Katarzyna Zych z Komendy Powiatowej Policji w Grodzisku Mazowieckim. Informacje okazały się prawdziwe.

Mężczyzna mieszka we wsi pod Grodziskiem Mazowieckim.

"Oddał dobrowolnie"

- Podczas wizyty u pana policjantom została przekazana broń gazowa i sześć sztuk amunicji. Mężczyzna oddał ją dobrowolnie - poinformowała policjantka.

Dopytywana o wiek mężczyzny potwierdziła, że miał około 90 lat.

Funkcjonariusze będą ustalać, w jaki sposób pistolet znalazł się w domu starszego mężczyzny i do kogo należał. - Wstępnie pan poinformował nas, że dawno temu ktoś z rodziny przekazał mu tą broń i do tej pory się nią nie interesował. Szczegóły będą sprawdzane - podsumowała nasza rozmówczyni.

Czytaj także o 92-latku, który staranował pieszych w Wilanowie

Potrącenie pieszych w Wilanowie Zarządca nieruchomości
wideo 2/3

kw/pm