Przygotuj się na:

ZIMA NA DROGACH

To właśnie teraz, gdy temperatura rano spada poniżej 7 stopni Celsjusza, a kolejki do warsztatów są krótkie, powinniśmy umówić się na sezonową zmianę opon.

Policja ściągnęła go z pomnika, koledzy przeszli przed komendę

Warszawa

Adrian Grycuk/Wikipedia (CC BY-SA 3.0)Pomnik w Parku Skaryszewskim

Kilkanaście osób protestowało we wtorek wieczorem przed komendą policji przy ulicy Grenadierów. Wszystko dlatego, że podczas zgromadzenia przed pomnikiem Wdzięczności Żołnierzom Armii Radzieckiej, funkcjonariusze zatrzymali jednego z mężczyzn.

O proteście przy Grenadierów poinformował na warszawa@tvn.pl jeden z naszych czytelników. "Stoi grupka osób z megafonami i biało-czerwonymi flagami. Aktualnie odmawiają różaniec. Podobno protestują przeciwko aresztowi jednego z kolegów" – napisał onto az we wtorek po godz. 21.O wyjaśnienia poprosiliśmy policję. Okazuje się, że początek całej historii miał miejsce, gdzie indziej i kilka godzin wcześniej.

"Wtargnął na pomnik"

Jak tłumaczy kom. Joanna Węgrzyniak z komendy rejonowej dla Pragi Południe, przed pomnikiem w Parku Skaryszewskim odbywało się zgromadzenia publiczne, które zostało przerwane około godziny 17.- W trakcie doszło do zakłócenia. Pomnik został otoczony biało-czerwoną taśmą, a jeden z mężczyzn próbował na niego wtargnąć, nie stosował się do poleceń i próbował wpływać na czynności służbowe wykonywane przez funkcjonariuszy - wyjaśnia Węgrzyniak.

"Śpiewali i komentowali"

Policjanci przewieźli go właśnie do jednostki przy Grenadierów. Za nimi udali się jego współtowarzysze, którym nie spodobało się, że trafił do budynku komendy.- Mężczyzna został przesłuchany w charakterze świadka i zwolniony. Teraz będziemy zwracali się do prokuratury o wskazanie ewentualnej kwalifikacji karnej czynu mężczyzny i wyjaśniali sprawę. Zabezpieczmy też monitoring - tłumaczy Węgrzyniak.Policjantka podkreśla, że zgromadzenie przed komendą przebiegało spokojnie. Jak relacjonuje, zebrani śpiewali i komentowali fakt zatrzymania kolegi.

TO NIE PIERWSZY PROTEST PRZY POMNIKU W PARKU SKARYSZEWSKIM:

ran/r/jb

Foliowanie pomnikaLech Marcinczak / tvnwarszawa.pl
wideo 2/4