Policja rozbiła grupę wyłudzającą kredyty

Warszawa

| ICEfot. archiwum KSP

Policjanci z Otwocka rozbili zorganizowaną grupę przestępczą wyłudzającą kredyty, pożyczki i usługi telekomunikacyjne na terenie całego kraju. Zatrzymano sześciu mężczyzn. Grozi im kara do 8 lat więzienia.

Sprawa miała swój początek w 2009 roku. Wówczas policjanci zatrzymali podczas próby wyłudzenia kredytu 36-letniego Marcina W.

Był słup...

Mężczyzna na podstawie sfałszowanych zaświadczeń o zatrudnieniu usiłował uzyskać 20 tys. zł pożyczki. Funkcjonariusze prowadzący sprawę szybko zorientowali się, że 36-latek jest tylko tzw. słupem, który ma za zadanie jedynie pobieranie pieniędzy. Objęli dyskretną obserwacją wytypowane osoby.

...i był przywódca

Pod koniec lipca 2010 roku ustali, że przywódcą grupy jest 38-letni Paweł W. To on wybierał oferty kredytowe banków i usług operatorów telekomunikacyjnych, typował osoby do pobierania pieniędzy lub telefonów oraz załatwiał potrzebne do tego dokumenty.

Mężczyzna został zatrzymany. Wcześniej był już karany za podobne przestępstwa i ciążył na nim aktualny wyrok pozbawienia wolności w zawieszeniu.

Policjanci pracujący nad tą sprawą zatrzymali też kolejnych członków grupy: 22-letniego Marcina K., 33-letniego Sebastiana M., 36-letniego Marcina W. i 26-letniego Łukasza S.

bf/roody