Policja przypomina: nie rzucaj kredą w nauczyciela

Warszawa

| Sky News,PAPPolicja wywołuje uczniów do tablicy / fot. sxc.hu

Każdy nauczyciel jest funkcjonariuszem publicznym. Za jego znieważenie lub naruszenie jego nietykalności cielesnej nieletni będą odpowiadać przed sądem rodzinnym - przypomina Komenda Stołeczna Policji.

Okazuje się, że problem ataków na nauczycieli jest coraz poważniejszy. Szczególnie ryzykowny ten zawód okazuje się na Pradze Północ, gdzie tylko w ciągu ostatniego miesiąca uczniowie w wieku od 10 do 15 lat kilka razy znieważyli i naruszyli nietykalność cielesną nauczycieli podczas lekcji i przerw.

- 13-letni Sebastian i Karolina oraz 15-letnia Klaudia, zrobili to poprzez używanie obraźliwych gestów i słów. 10-letni Daniel naruszył nietykalności cielesną nauczycielki, zadając jej ciosy pięściami i nogami. 14-letnia Anita i jej rówieśnik Łukasz K. posłużyli się w tym samym celu kredą i śnieżką – relacjonują mundurowi.

W każdym przypadku nauczyciele powiadomili referat do spraw nieletnich i patologii. Ten zaś przypomina: każdy nauczyciel jest funkcjonariuszem publicznym, nie tylko - jak było wcześniej - dyrektor szkoły. Za jego znieważanie grozi sąd.

roody