Policja przerwała nocne prace na Toruńskiej


Nocne prace na skrzyżowaniu ulicy Łabiszyńskiej i Trasy Toruńskiej skończyły się interwencją policji. Hałas był tak uciążliwy, że mieszkańcy okolicznych domów wezwali ją na miejsce. Okazało się, że GDDKiA o nocnych pracach nic nie wiedziała. Nie pierwszy raz.

Informacje oraz zdjęcia z ul. Łabiszyńskiej otrzymaliśmy na warszawa@tvn.pl od internauty.

- Przez ostatnie pół roku na rondzie Łabiszyńska nic się nie działo. Nagle od dwóch dni i tylko nocą prowadzone są prace przy frezowaniu. Trudno jest wytrzymać po całym dniu pracy! Wraz z sąsiadami nie wytrzymaliśmy. Interwencja Policji, dyżurnego technicznego miasta dnia 17 lipca o godzinie 1:30 przyniosła skutek. Okazało się, że firma nie posiada pozwolenia na roboty nocne, a Pan Kierownik przedstawili nam prośbę dotyczącą zmiany linii autobusowej 112, wmawiając, że to pozwolenie na nocną pracę - napisał oburzony internauta.

Tylko cichy sprzęt?

Nocną interwencję policji potwierdza Generalna Dyrekcja Dróg Krajowych i Autostrad. - Faktycznie na miejscu była policja - mówi rzecznik Małgorzata Tarnowska. I dodaje, że wykonawca zastrzegł, że używał tylko cichego sprzętu.

- Prace wykończeniowe polegające na wymianie nawierzchni ul. Łabiszyńskiej prowadzone były przy użyciu rozściełacza do asfaltu i zwykłych walców, które nie powodują drgań - wyjaśnia.

"GDDKiA nie zezwalała"

Okazuje się jednak, że nocne prace na Trasie Toruńskiej są zabronione. - GDDKiA nie zezwala na prowadzenie prac nocą, w związku z normą środowiskową. O pracach nic wcześniej nie wiedzieliśmy. To nie pierwsza tego typu sytuacja - zauważa Małgorzata Tarnowska.

Dodaje jednak, że zgodę wydał kto inny - miejski inżynier ruchu Janusz Galas. - Wykonawca poinformował nas dzisiaj, że dostał zgodę na wprowadzenie nowej organizacji ruchu na skrzyżowaniu oraz na nocne prace w godzinach 23.45-4.45 - tłumaczy.

"Koniecznośc zamknięcia ulic i ronda" Dlaczego miejski inżynier ruchu zgodził się na nocne prace? - Z uwagi na zakres planowanych prac, powodujący konieczność zamknięcia ul. Łabiszyńskiej, Białołęckiej i ronda na skrzyżowaniu z Trasą AK i wynikające z tych zamknięć ograniczenia i utrudnienia dla ruchu pojazdów, w szczególności najdotkliwiej odczuwalnych dla mieszkańców Bródna (w tym ul. Łabiszyńskiej i sąsiednich) podjęto decyzję o nocnym wyłączeniu ulic z ruchu - wyjaśnia Janusz Galas.

Jak dodaje, wykonanie prac w godz. 23.00 - 5.00 zaproponował wykonawca i uzyskał wszystkie wymagane zgody: Zarządu Dróg Miejskich, Wydziału ruchu Drogowego oraz Biura Koordynacji Inwestycji i Remontów w Pasie Drogowym. - Ze względu na kursujące ul. Łabiszyńską, Białołęcka i Trasą AK autobusy linii dziennych Zarząd Transportu Miejskiego w wydanej opinii ograniczył prowadzenie prac do godzin 23.45 – 4.45 - precyzuje inżynier.

Wykonawca nie chce komentować sprawy.

su/b/roody

Pozostałe wiadomości