Przygotuj się na:

ZMIANY W KODEKSIE DROGOWYM

Szóstego grudnia weszły w życie nowe przepisy o tworzeniu drogowych korytarzy życia oraz jazdy na suwak.

Policja: próbował zgwałcić i okradł

Warszawa

kspPolicjanci zatrzymali podejrzanego

48-letni mężczyzna został zatrzymany przez policjantów z komisariatu w Konstancinie-Jeziornie pod zarzutem rozboju i próby gwałtu. Według policji mężczyzna wciągnął w zarośla nieznaną mu wcześniej kobietę.

Do zdarzenia doszło kilka dni temu na przedmieściach Konstancina-Jeziorny.

"Zerwał z kobiety odzież"

- W godzinach porannych starsza kobieta została siłą wciągnięta w pobliskie zarośla. Z policyjnych ustaleń prowadzonych pod nadzorem Prokuratury Rejonowej w Piasecznie wynika, że nieznany kobiecie mężczyzna wielokrotnie zadał jej silne uderzenia, które doprowadziły do chwilowej utraty przytomności - informuje Jarosław Sawicki z Komendy Powiatowej Policji w Piasecznie. - Zerwał z kobiety odzież i usiłował ją zgwałcić. Odchodząc dokonał kradzieży należących do niej przedmiotów osobistych - dodaje policjant.

Gdy kobieta odzyskała przytomność, poinformowała o zdarzeniu policję.

Kilka dni po zdarzeniu policja wytypowała podejrzanego o dokonanie przestępstw. Jak podkreślają funkcjonariusze, było to możliwe również dzięki "ogromnemu zaangażowaniu i wsparciu mieszkańców gminy poruszonych tym wydarzeniem".

Do 12 lat więzienia

Podejrzany to 48-letni mieszkaniec powiatu sochaczewskiego, który zatrudnił się w jednej z firm w Konstancinie-Jeziornie. Mężczyzna został zatrzymany. Według policji w przeszłości odpowiadał on za ciężkie przestępstwa przeciwko życiu i zdrowiu.

Na wniosek prokuratury mężczyzna został w sobotę wieczorem aresztowany przez sąd. Będzie odpowiadał za próbę gwałtu i rozbój. Grozi mu do 12 lat więzienia.

Na tvnwarszawa.pl informowaliśmy też o podejrzeniu gwałtu w Parku Bródnowskim:

Policja o sprawie gwałtu w parkuTVN24
wideo 2/3

pm