Policja poszukuje właścicieli skradzionej biżuterii

Warszawa

Policjanci z wydziału kryminalnego zabezpieczyli prawie tysiąc sztuk biżuterii pochodzącej najprawdopodobniej z kradzieży. Odzyskane precjoza czekają na rozpoznanie. W czwartek można je obejrzeć w komendzie przy ul. Nowolipie 2.

Sprawa zaczęła się w marcu tego roku, kiedy włamano się domu w jednej z podwarszawskich miejscowości. Łupem złodziei padła biżuteria, pieniądze oraz inne wartościowe przedmioty. Straty wyceniono na prawie trzy miliony złotych.

Zatrzymani i aresztowani

Do policjantów zaczęły docierać informacje o kolejnych włamaniach, do których dochodziło w Warszawie i okolicach. Sprawcy działali podobnie wyważając drzwi lub okna.

Policjanci zatrzymali trzech podejrzanych mężczyzn. Decyzją sądu dwóch z nich trafiło na trzy miesiące do aresztu. Zatrzymane zostały także dwie kobiety podejrzane o paserstwo. Zabezpieczono przedmioty pochodzą z kradzieży z włamaniem do domów na terenie Warszawy i okolic.

Pokrzywdzeni proszeni o kontakt

Osoby pokrzywdzone na skutek tego typu przestępstw, zainteresowane rozpoznaniem biżuterii, proszone są o kontakt z wydziałem kryminalnym KSP pod nr tel. (22) 60-365-50, (22) 60-370-89, (22) 60-36-313 oraz (22) 60-377-20.

Zabezpieczone rzeczy można obejrzeć w czwartek 20 grudnia w godz. 9:00 – 14:00 na Białej Sali w Komendzie Stołecznej Policji przy ul. Nowolipie.

b