Przygotuj się na:

WOLA: ZMIANY TRAS AUTOBUSÓW

Wraz z planowanym na kwiecień 2020 roku otwarciem nowych stacji metra na Woli zmienić się muszą trasy wielu linii autobusowych. Zarząd Transportu Miejskiego pokazał plany, które będą podstawą konsultacji społecznych. Początek 10 grudnia.

Policja podsumowała długi weekend: więcej wypadków niż roku temu

Warszawa

Maciej Rasiński, OSP Ożarów MazowieckiWypadek w Jawczycach

41 wypadków, w których zginęła jedna osoba, a 49 zostało rannych. Zatrzymano 114 pijanych kierowców. Policja podsumowała długi weekend na stołecznych drogach. Wzmożone kontrole trwały od środy do niedzieli.

Drogówka sprawdzała trzeźwość kierowców, ale i stosowanie się do ograniczeń prędkości, używanie pasów bezpieczeństwa oraz to, czy dzieci przewożono w fotelikach.

Jak informuje stołeczna komenda, długi weekend był pracowity. Było 41 wypadków, w których zginęła jedna osoba, a 49 zostało rannych. Ponadto złapano 114 nietrzeźwych kierowców. - Nie tylko alkohol, ale również brawura, brak wyobraźni, nadmierna prędkość i nieprzestrzeganie przepisów ruchu drogowego prowadzą do bardzo niebezpiecznych zdarzeń – dodaje policja.

Do najtragiczniejszego doszło w niedziele rano w miejscowości Kałuszyn (powiat miński). - Na trasie A2 kierowca peugeota z niewyjaśnionych przyczyn zjechał na lewy pas jezdni i zderzył się z prawidłowo jadącym dafem. Mężczyzna zginął na miejscu – mówi Edyta Adamus z biura prasowego stołecznej komendy.

Na tvnwarszawa.pl informowaliśmy o groźnych zdarzeniach na Trasie Siekierkowskiej, ulicy Wolskiej czy w Al. Jerozolimskich, gdzie kierowca taksówki ucierpiał po zderzeniu z autobusem.

Podczas analogicznego długiego weekendu w 2015 roku policjanci odnotowali 24 wypadki, w których 25 osób ucierpiało i 3 zginęły.

Kierująca terenowym hyundaiem uderzyła w barierkę przejścia podziemnego:

Kolizja na Młynarskiej
Artur Węgrzynowicz / tvnwarszawa.pl

skw/r