Przygotuj się na:

ZIMA NA DROGACH

To właśnie teraz, gdy temperatura rano spada poniżej 7 stopni Celsjusza, a kolejki do warsztatów są krótkie, powinniśmy umówić się na sezonową zmianę opon.

Policja: pijana matka zasnęła w restauracji, 6-latka wyszła na ulicę

Warszawa

tvnwarszawa.plPijana matka zatrzymana przez policjantów (zdjęcie ilustracyjne)

Policjanci z Bemowa zatrzymali nietrzeźwą 28-latkę. Funkcjonariusze podają, że kobieta zasnęła w restauracji, gdy pod jej opieką była sześcioletnia córka.

Do komisariatu na Bemowie wpłynęło zgłoszenie o pijanej matce, opiekującej się kilkuletnią córką.

"Okazało się, że kobieta będąc w restauracji, mając pod opieką dziecko, wcześniej spożywała alkohol i w końcu usnęła. Dziewczynka próbowała ją obudzić. Kiedy to nie przyniosło efektu, wyszła roztrzęsiona z restauracji - relacjonuje Marta Sulowska z komendy rejonowej dla Bemowa i Woli.

I dodaje, że sytuacja od razu zwróciła uwagę pracowników restauracji, którzy wezwali policję. - Włączyli się przechodnie, którzy zauważyli dziewczynkę idącą ścieżką rowerową w pobliżu ruchliwej ulicy - zaznacza Sulowska.

Sprawa trafi do sądu rodzinnego

Policjanci zbadali kobietę alkomatem. Badanie miało wykazać promil alkoholu w organizmie 28-latki. Została zatrzymana, natomiast dziewczynka trafiła pod opiekę rodziny.

"Dalsze czynności w tej sprawie wykonywali policjanci z wydziału dochodzeniowo-śledczego, którzy zgromadzili materiał dowodowy. Podejrzana usłyszała zarzut narażenia dziecka na bezpośrednie niebezpieczeństwo utraty życia albo zdrowia. Sprawą zajmie się również wydział profilaktyki społecznej, nieletnich i patologii, który przekaże materiały do sądu rodzinnego" - informuje Sulowska.

Na tvnwarszawa.pl informowaliśmy także o wyroku w sprawie 22-letniego właściciela amstaffa, który dotkliwie pogryzł dwójkę dzieci:

Sąd wydał wyrokTVN 24
wideo 2/6

kk/ran