Przygotuj się na:

ZMIANY W KODEKSIE DROGOWYM

Szóstego grudnia wchodzą w życie nowe przepisy o tworzeniu drogowych korytarzy życia oraz jazdy na suwak.

Policja o protestach: było spokojnie. Dwie osoby ukarane za... alkohol

Warszawa

"Cały czas mieli nadzieję" TVN24
wideo 2/5

Demonstracje, które w piątek do późnych godzin nocnych odbywały się przed budynkami Sądu Najwyższego i Senatu, przebiegły bardzo spokojnie. - Nie doszło do żadnych poważnych incydentów - poinformował w sobotę Mariusz Mrozek z biura prasowego Komendy Stołecznej Policji.

W piątek wieczorem przed Sądem Najwyższym i Senatem protestowano przeciw zmianom w sądownictwie i ustawie o SN.

Za wcześnie na liczby

Mrozek poinformował, że policja nie odnotowała żadnych poważnych incydentów w żadnym z tych miejsc i że oba zgromadzenia przebiegły bardzo spokojnie. W rejonie Sejmu policjanci podjęli interwencje w stosunku do dwóch osób, które spożywały alkohol w nieprzeznaczonym do tego miejscu. - Jedna z nich została ukarana mandatem, jeżeli chodzi o drugą - zostanie skierowany wniosek do sądu w sprawie o wykroczenie - powiedział Mrozek. Pytany o liczbę osób, które demonstrowały przed Sądem Najwyższym i Senatem, odparł, że na razie "nie ma takich szacunków". W piątek w Senacie trwała debata nad uchwaloną w czwartek przez Sejm ustawą o Sądzie Najwyższym, która m.in. umożliwia przeniesienie w stan spoczynku wszystkich obecnych sędziów SN. Uchwalenie ustawy odbyło się przy protestach opozycji parlamentarnej i pozaparlamentarnej. Wywołało demonstracje na ulicach miast, w Warszawie pikietowano m.in. Pałac Prezydencki. Apelowano do prezydenta, by zawetował trzy ustawy: o KRS, ustroju sądów powszechnych, oraz ustawę o SN.

W czwartek 270 osób wylegitymowanych

Jak poinformowało biuro prasowe KSP, podczas czwartkowych protestów policja wylegitymowała 270 osób, 52 osoby przyjęły mandaty karne związane z blokowaniem jezdni, jedna osoba została zatrzymana.

PAP/kz/r