Policja o piracie ze Świętokrzyskiej. "W normalnym świecie nie powinno to mieć miejsca"

Warszawa

Mateusz Szmelter /tvnwarszawa.plPolicja ocenia zachowanie kierowcy

- Trudno to nawet skomentować. W normalnym świecie nie powinno to mieć miejsca – kręci głową asp. sztab. Paweł Przestrzelski oglądając popisy kierowcy, który wepchnął się na ścieżkę rowerową, by ominąć korek. Funkcjonariusz zapowiada: - Będziemy go ścigać!

Mowa o filmie od jednego z internautów, na którym widać zuchwałą jazdę kierowcy czarnego volvo po ścieżce dla rowerów. Kierowca niebezpieczne lawiruje między rowerzystami, a próba zwrócenia mu wagi kończy się wyzwiskami pod adresem nagrywającego.

- Trudno cokolwiek powiedzieć. W normalnym świecie takie odzywki jednej osoby do drugiej nie powinny mieć miejsca, a co dopiero mówiąc o kulturze poruszania się po drogach - komentuje nagranie asp. sztab. Paweł Przestrzelski z komendy stołecznej.

Policjant dodaje, że funkcjonariusze są w posiadaniu nagrania, na którym widać numery rejestracyjne auta, które jedzie po ścieżce dla rowerów. Wiedzą także, jak wygląda kierowca. W tej chwili trwa namierzanie mężczyzny.

Skończy się w sądzie?

Jak podkreśla asp. sztab. Przestrzelski sprawa najprawdopodobniej trafi do sądu. Policjanci zamierzają wystąpić z wnioskiem o ukaranie kierowcy.

- Łączna suma wykroczeń, które popełnił, nie kwalifikuje się, by ukarać go mandatem. Jego pośpiech, jego zachowanie, jest po prostu karygodne - podsumowuje funkcjonariusz.

Do sprawy w rozmowie z reporterem "Faktów po południu" odniósł się także sam autor filmu. - Najgorsze było to, że on próbował zepchnąć ze ścieżki rowerzystę, straszył go, dodawał gazu, trąbił na niego i podjeżdżał - wspomina zachowanie kierowcy volvo.

Jak podkreśla "rozmowa" z nim była wyjątkowo nieprzyjemna. - Rozumiem, że był zdenerwowany tym, że ktoś do niego podjeżdża. Ale jego zachowanie było niewspółmierne do tego, co się wydarzyło - dodaje autor filmu.

Pirat drogowy ze Świętokrzyskiej

Jeden z warszawskich rowerzystów nagrał zuchwałą jazdę kierowcy czarnego volvo po ścieżce dla rowerów. Widać na nim, jak kierowca, aby ominąć korek na Świętokrzyskiej przejeżdża przez przejście dla pieszych i wjeżdża na wytyczony na jezdni pas dla rowerów.

Autor nagrania wypunktował wszystkie przewinienia bezmyślnego kierowcy. Na niespełna 50-sekundowym video zauważył ich aż 11, m.in. omijanie pojazdów z niewłaściwej strony, jeżdżenie po powierzchni wyłączonej z ruchu, jeżdżenie po drodze rowerowej, trąbienia na pieszych czy próbę zepchnięcia rowerzysty (podjeżdżanie).

OBEJRZYJ TEŻ MATERIAŁ "FAKTÓW PO POŁUDNIU":

"Fakty po południu" o piracie ze Świętokrzyskiej
TVN24

ZOBACZ FILM Z ZACHOWANIEM KIEROWCY:

ep/ran

Samochód na ścieżce rowerowej
Youtube.com /Stop Buractwu