Przygotuj się na:

WOLA: ZMIANY TRAS AUTOBUSÓW

Wraz z planowanym na kwiecień 2020 roku otwarciem nowych stacji metra na Woli zmienić się muszą trasy wielu linii autobusowych. Zarząd Transportu Miejskiego pokazał plany, które będą podstawą konsultacji społecznych. Początek 10 grudnia.

Policja: napadli na mężczyznę, grozili mu nożem, okradli

Warszawa

ksp26-latek usłyszał zarzuty

W Otwocku napadnięto i okradziono mężczyznę. Poszkodowany sam zawiadomił policję. Podejrzewani zostali już zatrzymani i trafili do aresztu. Grozi im 12 lat więzienia.

Policjanci z Otwocka otrzymali zgłoszenie od 67-letniego bezdomnego mężczyzny, który został zaatakowany przez dwóch napastników. Według relacji poszkodowanego, napadli go, grozili nożem i okradli z pieniędzy.

Znani policji

"Tego samego dnia, kiedy pokrzywdzony złożył zawiadomienie, funkcjonariusze rozpoczęli poszukiwania napastników. Jeden z nich, 48-latek, był już znany policjantom, ponieważ miał na koncie przestępstwa przeciwko mieniu. Drugim napastnikiem ustalonym przez funkcjonariuszy miał być 26-latek notowany za przestępstwo rozbójnicze" - informuje policja.

Aresztowani

Pierwszy wpadł 26-latek. Kilka godzin później do swojego kompana dołączył 48-latek, którego podczas patrolu zatrzymali policjanci z prewencji. "Zgromadzony przez policjantów i śledczego materiał dowodowy wstępnie uprawdopodobnił, że podejrzani dopuścili się popełnienia rozboju, kradzieży, wymuszenia rozbójniczego i pozbawienia wolności" – dodaje Komenda Stołeczna Policji.

Prokuratura wnioskowała o tymczasowy areszt dla podejrzanych, sąd przychylił się do tego wniosku.

Mężczyznom grozi do 12 lat więzienia.

Czytaj też o wypadku w Łazach:

Samochód w rowieArtur Węgrzynowicz / tvnwarszawa.pl
wideo 2/5

kz/b