Najnowsze

"Policja, na ziemię!". CBŚP uderzyło w narkotykowy biznes

Najnowsze

[object Object]
Akcja policji KielcachCBŚP
wideo 2/2

Policjanci zatrzymali kolejne osoby, które są łączone z produkcją i rozprowadzaniem narkotyków. Wcześniej zlikwidowano łącznie trzy laboratoria produkujące amfetaminę i pięć plantacji konopi, zabezpieczono również amfetaminę, konopie oraz marihuanę.

"W minionym tygodniu policjanci z Zarządów CBŚP z Kielc, Łodzi, Lublina, Radomia, Olsztyna, Warszawy i Krakowa oraz Komendy Stołecznej Policji zatrzymali 23 osoby, a kolejne 10 doprowadzili z Zakładów Karnych. Akcja miała miejsce na terenie województwa mazowieckiego, lubelskiego oraz łódzkiego" - podaje Centralne Biuro Śledcze Policji.

Taranowali bramę

Wyglądała spektakularnie. Na jednym z nagrać widać, jak policjanci taranuj bramę, a później dostają się do domu.

Śledczy zarzucają podejrzanym udział w obrocie znacznych ilości środków odurzających i psychotropowych. Sprawę prowadzi mazowiecki wydział Prokuratury Krajowej, na wniosek którego sąd aresztował 24 osoby.

Przedstawiono podejrzanym zarzuty związane z wprowadzaniem do obrotu substancji odurzających i psychotropowych w ilości nie mniejszej niż 350 kilogramów. Może im grozić kara do 12 lat więzienia. Jak informuje CBŚP, wobec 24 podejrzanych zastosowano środek zapobiegawczy w postaci tymczasowego aresztowania. Na poczet przyszłych kar tymczasowo zabezpieczono mienie u podejrzanych na kwotę ponad 300 tysięcy złotych.

Wcześniej w akcji brała udział grupa śledcza, w skład której wchodzą policjanci Centralnego Biura Śledczego Policji z Kielc, Olsztyna i Kalisza, a także funkcjonariusze z komendy stołecznej.

"Wprowadzany w dużych ilościach"

"W wyniku prowadzonych działań funkcjonariusze wpadli na ślad przestępczego procederu, który polegał na produkcji amfetaminy. Z ustaleń śledczych wynikało, że wyprodukowany towar był wprowadzany na rynek w dużych ilościach. Członkowie rozpracowywanej grupy trudnili się także uprawą konopi innych niż włókniste i wprowadzaniem do obrotu znacznych ilości marihuany" – przypomniało CBŚP.

Zatrzymano siedem osób z województwa mazowieckiego i podlaskiego. Funkcjonariusze zabezpieczyli na poczet przyszłych kar i grzywien 234 tysiące złotych w gotówce i samochody.

Jak informuje CBŚP, policjanci zlikwidowali trzy laboratoria, zabezpieczyli prawie osiem kilogramów amfetaminy, osiem litrów płynnej amfetaminy oraz prawie 200 gramów kokainy, 149 sztuk tabletek ekstazy i substancje chemiczne służące do produkcji.

Narkotyki za milion

"Ponadto w czasie prowadzonych czynności policjanci zlikwidowali pięć plantacji konopi innych niż włókniste, 484 krzewy konopi oraz 12,5 kilogramów marihuany. Wartość wszystkich zabezpieczonych środków odurzających oszacowano na kwotę około miliona złotych" – informują służby.

ran/r

Pozostałe wiadomości